Участь в саміті "Кримської платформи", який має відбутися у Києві 23 серпня в конференц-залі "Парковий", візьмуть представники 44 країн та організацій. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час свого брифінгу.
"Оголошую повний склад учасників установчого саміту "Кримської платформи". Ви побачите, яка титанічна дипломатична робота була проведена за усі півтора року. Ми починали з одного документу на декілька сторінок, який описував концепцію "Кримської платформи", - прокоментував Кулеба.
- На рівні президентів Україну відвідають: Латвія, Литва, Естонія, Польща, Словаччина, Угорщина, Молдова, Словенія, Фінляндія. Також одних з делегатів буде президент Євроради.
- На рівні прем’єр-міністрів: Румунія, Грузія, Хорватія, Швеція.
- На рівні глав парламентів: Швейцарія та Чехія.
- На рівні глав МЗС: Туреччина, Франція, Іспанія, Італія, Бельгія, Австрія, Нідерланди, Люксембург, Ірландія, Данія, Болгарія, Чорногорія, Північна Македонія.
- На рівні глав Міноборони: Велика Британія і Португалія.
- США представить особистий посланець президента, член уряду й за сумісництвом міністр транспорту.
- Норвегію представлятиме державний секретар МЗС.
Саміт Кримської платформи пройде 23 серпня. Основна місія Кримської платформи – вивести тему Криму на більш високий рівень, щоб привернути увагу міжнародної спільноти до його проблем. Кримська платформа буде працювати на кількох рівнях. Перший – найвищий політичний рівень, до якого приєднаються глави іноземних держав та урядів. Другий – рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій – міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.
Про те, наскільки успішно діють російська дипломатія і розвідка, читайте у статті Володимира Кравченка «Як Путін вставляє палиці в "Кримську платформу».