Голова МЗС Дмитро Кулеба в ефірі програми "Право на владу" заявив, що учасники "Кримської платформи" зможуть вплинути на повернення півострова Україні. Однак для цього необхідно виконати два головні завдання.
Чиновник вважає, що потрібно зробити тему окупованого Росією півострова №1 у світі та створити єдиний механізм тиску на агресора.
Він упевнений, що необхідно систематизувати зусилля від політичних заяв у санкційних рішеннях. Створення відповідного механізму допоможе прибрати будь-які прогалини в системному режимі тиску на державу-агресора.
Дмитро Кулеба визнав, що політика України щодо кримських татар до 2014 року була несправедливою. Він назвав Крим і кримськотатарський народ наріжними каменями української державності. Українська влада не приділяла належної уваги цьому питанню, що і допомогло Росії окупувати острів.
"Перше - це повернути Крим в топперелік питань міжнародного порядку денного. І це завдання вже успішно вирішується, тому що про Крим знову почали говорити на найвищому рівні. Це знову тема №1. Друге завдання - це систематизувати усі зусилля - від політичних заяв до списку санкцій рішенням, і мати механізм, який дозволить прибирати будь-які прогалини в цьому системному режимі тиску на державу-агресора. Тому що лише послідовним системним тиском ми витіснимо Росію з Криму. Ось це мета "Кримської платформи", - сказав голова МЗС.
Відзначимо, що у п'ятницю, 19 березня, під час свого виступу у Верховній Раді президент Литви Гітанас Науседа висловив підтримку територіальному суверенітету і цілісності України, а також привітав ініціативу Києва щодо створення "Кримської платформи".
У вересні 2020 року президент Володимир Зеленський закликав світову спільноту взяти участь у створенні міжнародної платформи по деокупації Криму, а також підтримати оновлену резолюцію про ситуацію з правами людини на включеному півострові.
"Кримська платформа" буде працювати на кількох рівнях. Перший - найвищий політичний рівень, до якого приєднаються голови іноземних держав та урядів. Другий - рівень керівників зовнішньополітичних відомств і міністрів оборони. Третій - міжпарламентський рівень. І четвертий - рівень неурядових експертів.
Про свою підтримку концепції "Кримської платформи" вже заявили посли Великобританії, США, Туреччини та інших країн.
Крім консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на протидію анексії Криму Росією, серед завдань платформи також протидія загрозам РФ у Чорному та Азовському морях.
Детальніше про окуповану кримську реальність, вивчені уроки та подальші дії, читайте у статті першого заступника міністра закордонних справ Еміне Джапарової "Пахлава Медова" стала "хворостом в мєду" для ZN.UA.