В Україні останнім часом значно збільшилася середньорічна температура, що може привести до того, що через 20 років в Україні взагалі не буде зими.
Про це в інтерв'ю Parlament.UA розповів директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда.
Глава Укргідрометцентру заявив, що глобальне потепління торкнулося клімату України безпосередньо.
"Глобальне потепління, звичайно, не могло обійти Україну. Скажу більше, наша держава належить до тих країн, в яких воно досить відчутно — середньорічна температура за останніх кілька років збільшилася на 1,6-1,7 градуса", - розповів фахівець.
Через це щороку в Україні в середньому на 10-15 днів збільшується теплий літній період, а зимовий скорочується.
"Якщо так і продовжуватиметься, то не виключено, що через 20-25 років зими в Україні взагалі не буде", - вважає фахівець.
Говорячи про точність прогнозів погоди, Кульбіда заявив, що за останні 20 років вона зросла на 5-6%.
"Якщо ми говоримо про прогноз погоди наперед, то, наприклад, якщо прогнозувати її на завтра - точність становитиме 98%, якщо на післязавтра близько 80%, і далі на спад. Довгострокові прогнози — не завжди ефективні, оскільки на кліматичні умови впливає багато чинників, які занадто мінливі", заявив глава Укргідрометцентру.
Раніше синоптики Укргідрометцентру спрогнозували погоду на вересень. За даними центру, середньомісячна температура буде триматися на рівні 14-18 градусів, можливі дощі, проте вони будуть в межах норми.
У цьому місяці очікується 34-70 мм опадів, а в Карпатах - 87-103 мм.
Середня температура повітря у вересні буде триматися на рівні 13-17, у південній частині місцями 18-20, в гірських районах 9-15 тепла.
Українцям влітку не потрібно було виходити на вулицю, щоб відчути некомфортну спеку. Синоптики фіксують температуру 30+ і не дають втішних прогнозів на поліпшення ситуації. При цьому погода на Півдні не так вже суттєво відрізняється від погоди на решті території країни. Детальніше про це в статті "Жара в Україні".