В Україні діє заборона на паління у громадських місцях. Зокрема, заборона поширюється і на електронні цигарки та кальяни. У Держпродспоживслужбі розповіли, як діяти споживачу, якщо порушуються норми чинного законодавства щодо заборони на куріння у громадських місцях.
Що робити при порушенні закону про заборону на куріння у громадських місцях
У відомстві зазначили, що у такому випадку необхідно:
- звернутися із зауваженням до адміністрації закладу або установи;
- звернутися до поліції за номером 102;
- скласти скаргу до Держпродспоживслужби на заклад, адміністрація якого створює умови для куріння або іншим чином порушує норми «бездимного» законодавства.
- «Звертаємо увагу, що у заяві потрібно вказати повне найменування суб’єкта господарювання, його код ЄДРПОУ — ці дані можна знайти на фіскальних чеках. За можливості додайте фото або відеодокази», – пояснили у Держпродспоживслужбі.
Що буде за порушення заборони на куріння у громадських місцях
Куріння фізичними особами тютюнових виробів у місцях, де це заборонено законом, а також в інших місцях, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради, тягне за собою:
- попередження або накладення штрафу у розмірі від 51 грн до 170 грн;
- разі повторного протягом року порушення штраф становить від 170 грн до 340 грн (ст. 175-1 КУпАП).
За порушення закону щодо заборони на паління у громадських місцях закладами ресторанного господарства – Держпродспоживслужба застосовує фінансову санкцію від однієї до 10 тисяч гривень.
Раніше ми писали, що в Україні з липня 2022 року діє заборона на куріння кальянів та електронних цигарок у громадських місцях.