Крисін керував "тітушками" в січні 2014 року, перебуваючи на Мальдівах – прокурор

Поділитися
Крисін керував "тітушками" в січні 2014 року, перебуваючи на Мальдівах – прокурор У ГПУ розповіли, як Крисін здавав "титушек" в оренду © Українська правда
За три дні "роботи" кримінальників в Києві координатор отримав 200 тисяч доларів.

Раніше судимий Юрій Крисін, якого підозрюють у координації дій "тітушок" у Києві під час Революції Гідності, керував ними в січні 2014 року, перебуваючи на Мальдівах.

Як повідомив прокурор Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Олексій Донський, Крисін перебував у постійному телефонному контакті з замовниками і виконавцями злочинів.

"Він дійсно в той час перебував на Мальдівах. Але це не заважало йому обривати телефон о четвертій-п'ятій ранку і вести переговори з замовниками, тими хто у нього замовив цю армію "тітушок" і найбільш "титушками", - розповів Донський в інтерв'ю Hromadske.ua, опублікованому в неділю, 18 березня.

За даними слідства, за протиправні дії підконтрольних "титушек" 19-24 січня 2014 року Крысин отримав від замовника Олексія Чеботарьова 200 тисяч доларів.

"Вони в нього запитували: "Ось нам кажуть зупиняти майданівців, викрадати їх. Робити це чи ні?". І, перебуваючи на Мальдівах, Крисін говорив: "Так, робіть це. Я приїду, буде гарна винагорода". І коли він повернувся, то за тих осіб, яких він приваблював, він отримав дуже серйозні гроші", - уточнив прокурор.

Донський повідомив, що Крисіна допитували в рамках розслідування багатьох епізодів – вбивств, викрадень та інших злочинів, але намагався приховати від слідства інформацію.

"Його свідчення були нещирими... Тих, хто його приваблював і кого він не хотів здати, він не давав про них ніяких показань... Про своїх ворогів, недоброзичливців він дав свідчення... Вибірково сам для себе вирішував, де говорити правду", - пояснив прокурор, додавши, що незважаючи на це, у слідства є достатні підстави вважати Крысина причетним до більшої кількості злочинів, ніж він вже визнав.

"Грунтуючись на певних матеріалах і доказах, які у нас є, можу сказати, що знає він і брав участь в набагато більшій кількості подій, ніж він намагається це представити", - запевнив Донський.

Нагадаємо, 22 грудня 2017 року Шевченківський райсуд Києва засудив Крисіна до чотирьох років позбавлення волі умовно, звільнивши від покарання з випробувальним терміном у два роки. Крисін у суді визнав свою провину в хуліганстві та нанесенні тілесних ушкоджень, однак він заперечує, що умисно вбив журналіста В'ячеслава Веремія.

В'ячеслав Веремій був убитий озброєними титушками в Києві в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року під час Революції Гідності.

Група кримінальників під керівництвом раніше судимого Юрія Крисіна, відомого в кримінальних колах як "Шафа", "Шрек" і "Щур", зупинили вибухпакетом таксі, в якому журналіст їхав з Майдану, витягнули його з машини і почали бити палицями і бейсбольними бітами. Один з "тітушок" вистрілив в Веремія з пістолета, після чого побиття продовжилося.

Під час слідства Крисін визнав, що отримав від кримінального авторитету Армена Саркісяна ("Армена Горлівського") 20 тисяч доларів для організації терору проти учасників Євромайдану. "Тітушки", якими він керував, отримали на руки по тисячі гривень.

Крысину прокуратура інкримінувала хуліганство.

28 грудня Генпрокуратура подала апеляцію на вирок Крисіну.

Докладніше про судовий процес над організатором "тітушок" Юрієм Крисіним читайте в матеріалі адвоката Євгенії Закревської у DT.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі