"Я хочу вибачитися перед суспільством за дії цього працівника. Я особисто через власні переконання й розуміння історичної ситуації вважаю це неприпустимим. Ми встановимо цю особу, коли вивчать відео кадр за кадром, і вона буде притягнута до відповідальності", - повідомив він на брифінгу у неділю, 10 лютого, пише "Українська правда".
Коментуючи зафіксоване на відео побиття чоловіком у цивільному одязі затриманого, який лежить на землі, Крищенко наголосив на тому, що законність дій правоохоронців біля будівлі райвідділу перевіряє Державне бюро розслідувань (ДБР). "Саме ця людина нестиме відповідальність, я так розумію", - додав очільник столичної поліції.
На разі жоден із правоохоронців не відсторонений від виконання обов'язків на час службового розслідування. Але якщо один з них намагатиметься впливати на перебіг розслідування, його буде відсторонено, пообіцяв Крищенко.
"Службове розслідування почалося лише сьогодні вранці. Якщо я вважатиму, що якась особа зможе впливати на перебіг розслідування, вона буде усунена", - зазначив він.
Якщо провину поліцейських у перевищенні службових повноважень доведуть, їм загрожує до восьми років позбавлення волі за статтею 365 КПК України. Раніше затриманим активістам загрожує до семи років ув'язнення за ч. 4 статті 296 (хуліганство із застосуванням зброї) КК України.
Нагадаємо, в суботу, 9 лютого, товариші вбитої громадської активістки, радниці мера Херсона Катерини Гандзюк організували й провели декілька акцій.
Учасники ініціативної групи "Хто замовив Катю Гандзюк" відвідали форум президента України Петра Порошенка та зустріч лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко з виборцями на Контрактовій площі в Києві. Саме БПП і "Батьківщину" батько вбитої Віктор Гандзюк звинуватив у причетності до злочину.
Правоохоронці затримали активістів і доставили до райвідділку. Після чого до будівлі прибули активісти націоналістичної організації "С14". За версією правоохоронців, вони "штурмували" райвідділ і були озброєні ножами, пістолетами, балончиками з газом, зеленкою та кастетами. Своєю чергою активісти ініціативної групи "Хто замовив Катю Гандзюк"повідомили про застосування до затриманих сили. Згодом усіх затриманих відпустили.
Товариші вбитої активістки провели акцію протесту під будинком міністра внутрішніх справ Арсена Авакова й "обстріляли" його салютами. Ця акція стала протестом проти дій поліції біля Подільського райвідділу поліції Києва. У поліції назвали акції протестів радикалізацією виборців одним з кандидатів у президенти.
Державне бюро розслідувань розпочало кримінальне провадження щодо правоохоронців, які затримували активістів біля столичного управління поліції.