Колишня суддя Севастопольського апеляційного суду Автономної Республіки Крим визнана винною у державній зраді і заочно засуджена до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Обвинувальний вирок судді, яка зрадила присягу, виніс Святошинський районний суд Києва 8 жовтня, повідомляє прес-центр Головної військової прокуратури.
Слідство встановило, що громадянка України, будучи суддею Севастопольського апеляційного суду АРК, навмисне в березні-грудні 2014 року сприяла анексії Криму і забезпечила становлення і зміцнення окупаційної адміністрації півострова. Засуджена брала безпосередньо участь у формуванні та організації роботи окупаційних судів і здійснювала в Криму функції представника окупаційної адміністрації. Ця суддя надавала допомогу Російської Федерації в проведенні підривної діяльності проти суверенітету і територіальної цілісності України.
Зокрема, у складі незаконно створеного "Севастопольського апеляційного господарського суду" вона виносила так звані "судові рішення" про визнання майна Міністерства оборони України в окупованому Криму власністю органів військового управління РФ.
19 грудня 2014 року президент РФ Володимир Путін призначив її суддею так званого "Двадцять першого арбітражного апеляційного суду Республіки Крим".
Український суд визнав обвинувачену винною у злочині, передбаченому ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу (державна зрада).
Нагадаємо, що в червні Апеляційний суд Києва звільнив з-під варти колишнього голову Апеляційного суду АР Крим Валерія Чорнобука, підозрюваного у держзраді.
3 листопада 2018 року правоохоронці затримали Чорнобука у Києві, Голосіївський районний суд відправив його під арешт.
Валерій Чорнобук очолив Апеляційний суд АРК у лютому 2011 року. За даними слідства, під час анексії півострова Росією колишній суддя активно співпрацював з окупантами. 24 березня 2014 року на засіданні суду він закликав суддів вчити законодавство РФ та отримувати російські паспорти. Згодом він повернувся на материкову частину України і перевівся до Апеляційного суду Дніпропетровської області.