Зейтуллаєв передав суду клопотання, в якому вказав факти систематичного порушення прав кримських татар після окупації півострова Росією. Він відмовився приймати їжу до тих пір, поки не буде припинено кримінальне переслідування кримських татар, звинувачених в екстремізмі, а також у "справі 26 лютого".
Політв'язень також зажадав допустити українських дипломатів до СІЗО Ростова-на-Дону, скасувати вирок Північно-Кавказького окружного військового суду щодо його та ще трьох фігурантів справи "Хізб ут-Тахрір" і передати їх Україні.
Судді відмовилися долучати клопотання Зейтуллаев до матеріалів справи, вважаючи його "політичним і тким, що не має відношення до справи".
Нагадаємо, в травні минулого року окупаційна "влада" Криму провела обшуки і затримання в будинках кримських татар Бахчисарая. Підставою для обшуків став пошук членів забороненої організації "Хізб ут-Тахрір". Голова ЦВК Курултаю кримських татар Заїр Смедляєв назвав їх "черговою акцією залякування".
Карну справу стосовно трьох жителів Бахчисараю було порушено 11 травня по частині 2 статті 205.5 КК РФ ("участь у діяльності терористичної організації"). Стосовно ще одного громадянина - по частині 1 статті 205.5 КК РФ ("організація терористичної діяльності").
У вересні Міністерство закордонних справ України зажадало від російської сторони негайного скасування судових рішень щодо кримських татар, яких звинуватили у зв'язках із терористичною організацією "Хізб ут-Тахрір".
Суд над кримчанами розпочався 1 червня, їх звинуватили в тероризмі і участі в ісламському угрупуванні "Хізб ут-Тахрір".
На думку звинувачення, один з підсудних, Зейтуллаєв у березні 2014 року організував у селах Орлине, Тилове та Штурмове Балаклавського району, а також у Севастополі осередок забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір". Як вважає обвинувачення, кінцевою метою групи було встановлення "ісламського правління" через відтворення "Всесвітнього ісламського Халіфату" і створення Кримського вілаята (адміністративної одиниці халіфату) на місці Севастополя.