Поставки електроенергії в окупований Крим можуть бути відновлені виходячи з поваги до кримчан, які опинилися в заручниках у окупантів, але не більше ніж в обсязі 200-250 МВт, повідомив національний лідер кримських татар, уповноважений президента, народний депутат від "БПП" Мустафа Джемілєв.
За його словами, такі підсумки зустрічі, яка відбулася в суботу, 5 грудня, з президентом Петром Порошенком, на якій обговорювалося питання припинення постачання електроенергії на територію тимчасово окупованого півострова.
"Виходячи з поваги до людей, які опинилися в заручниках окупантів, поставки електроенергії в Крим можуть бути відновлені не більше ніж в обсязі 200-250 МВт. Таке рішення може бути прийнято, враховуючи аргументи всіх наших партнерів. При цьому залишається в силі категорична вимога про те, що в будь-яких договорах, підписаних нашою країною, Автономна Республіка Крим має фігурувати тільки як частина України", - написав Він на своїй сторінці в Facebook в неділю ввечері, 6 грудня.
Він нагадав, що загальна потреба Криму електроенергії становить 1050-1100 МВт. При цьому останній рік з материкової України на півострів поставлялося 850-900 МВт.
"Разом з тим, що генерується в Криму, цього вистачало населенню півострова в умовах занепаду промисловості внаслідок санкцій. І цього вистачало окупантам на безбідне існування, на 100% забезпечення військових частин, гарнізонів, ракетно-зенітних комплексів, аеродромів і так далі. Так не може продовжуватися за будь-яких мотивів: моральним, військовим, політичним", - підкреслив національний лідер кримських татар.
В суботу 05 грудня, ми провели зустріч із Президентом України Петром Порошенком. Детально обговорили припинення постачанн...
Posted by Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу on 6 грудня 2015 р.
У свою чергу глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат від "БПП" Рефат Чубаров не виключив, що енергопостачання тимчасово окупованій Росією Автономної Республіки Крим з материкової України буде відновлено до кінця місяця по одній лінії електропередач.
"Я не виключаю, що відновлення постачання по одній гілці – це "Каховка-Титан", (відбудеться – ред.) до кінця грудня", - заявив Чубаров на брифінгу вдень у неділю.
Разом з тим, він підкреслив, що якщо владою України буде підписаний який-небудь документ з російською стороною, і там знову буде фігурувати "Кримський федеральний округ", він "тоді буде просити всіх людей приходити під Верховну Раду, під уряд, який торгується територією, вказуючи на те, що вона вже не є нашою".
З 21 листопада Крим виявився повністю знеструмлений в результаті підриву опор всіх чотирьох ліній електропередач (ЛЕП) в Херсонській області "невідомими особами".
Як пише Валентина Самар у ZN.UA у статті "Коридор в Крим", підриви опор ліній електропередач повністю дезорганізували роботу окупаційної адміністрації та оголили "кримську засмагу" короля великої держави. Колапс життєзабезпечення торкнувся кожного жителя Криму. настав той час, коли кожен повинен усвідомити, що він живе на окупованій території, анексія якої ніколи не буде визнана, а значить її будуть повертати. До цього відповідальність за життєзабезпечення цієї території несе країна-окупант. І це тільки її вина, що й півтора року після анексії Росія виявилася не готова обійтися без поставок електроенергії з українського материка.
Однак 2 грудня Путін запустив в окупованому Криму першу чергу енергомосту. Згідно з неофіційною інформацією, через "енергоміст" з РФ на півострів зараз передається близько 100 МВт. При цьому російською стороною заявлені 350-400 МВт.
Тим не менш, не витримавши навантаження, 5 грудня енергоміст з РФ перегрівся і "поламався". В результаті, перетік електроенергії зменшився більш ніж в два рази.
Українські фахівці відзначають, що для того, щоб прийняти значну потужність з Росії і розподілити її по Криму, недостатньо будівництва одного "енергомосту" – необхідно ще реалізувати дорогі інфраструктурні проекти на самому півострові.