Заарештовані погодилися на "версію слідства про підготовку української розвідкою серії вибухів на півострові. Їх справи, виділені з великого розслідування, незабаром будуть направлені до суду для розгляду в особливому порядку, що гарантує їм мінімальні терміни", - пише російське видання "КоммерсантЪ".
Адвокат Захтея Олександр Попов вважає, що заарештований здійснив самообмову.
За його словами, Андрій Захтей, розуміючи, що справа "політичне" і що він "може отримати дуже великий термін", намагається знайти "оптимальний варіант" для вирішення своїх проблем. Взамін на угоду йому могли запропонувати "більшу знижку", - вважає Олександр Попов.
Також, за його інформацією, досудову угоду з прокуратурою уклав ще один фігурант розслідування - Дмитро Штибліков.
10 серпня 2016 року ФСБ РФ звинуватила Головне управління розвідки Міністерства оборони України в спрямуванні на територію окупованого Криму диверсантів і веденні "масованих обстрілів".
Одним із затриманих ФСБ українських "диверсантів" виявився 39-річний житель Енергодара Євген Панов, який з 8 серпня не виходив на зв'язок із рідними. При цьому родичів, знайомих і ділових зв'язків в Криму у нього не було.
Пізніше в МЗС РФ назвали ім'я іншої особи, схопленої російськими силовиками за нібито "підготовку терактів в Криму". Так, крім Євгена Панова, співробітники ФСБ РФ затримали Андрія Захтея. Обох таємно вивезли з Криму в СІЗО в Москві.
Нагадаємо, в листопаді минулого року у ФСБ РФ повідомили про затримання "членів диверсійно-терористичної групи Головного управління розвідки Міністерства оборони України", які нібито планували вчинення диверсійних акцій на об'єктах військової інфраструктури і життєзабезпечення півострова Крим. Пізніше стало відомо, що севастопольський суд дозволив заарештувати трьох затриманих у Криму громадян України терміном на два місяці. Згодом, термін їх арешту було продовжено до березня.
Обвинуваченими виявилися Володимир Дудка, Дмитро Штибліков та Олексій Бессарабов. Як писало DT.UA, Штибліков і Бессарабов - не чужі люди для його редакції. Будучи до 2014 р. співробітниками Центру сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону "Номос", вони довгі роки співпрацювали з DT.UA, консультуючи журналістів з проблематики базування у Криму Чорноморського флоту Росії, коментуючи питання, пов'язані з його перебуванням на українській території.