"Той факт, що громадянин України перебуває на службі у Збройних силах Росії, безумовно не є підставою для притягнення його до кримінальної відповідальності за кримінальним законодавством України. Я хочу зробити акцент на тому, що не існує ситуації, яка також поширюється в інформаційному просторі про масове можливе залучення громадян України до кримінальної відповідальності за службу в російській армії. Це, безумовно, не так, і в разі, коли з'являються факти, які можуть свідчити про наявність або відсутність складу злочину, в кожному окремому випадку це питання відпрацьовується абсолютно за конкретними фактами", – розповіла Дзігора.
Раніше МЗС України
висловило рішучий протест у зв'язку із здійсненням Росією чергового призову на військову службу у тимчасово окупованому Криму. МЗС вимагає від Росії скасувати призов на військову службу на тимчасово окупованій частині суверенної території України, припинити переслідування громадян України за небажання служити у окупаційній армії, а також забезпечити неухильне дотримання своїх міжнародних зобов'язань як держави-окупанта.
Нагадаємо, резолюція ООН забороняє призивати кримчан в армію РФ. Резолюція була розглянута й прийнята в ООН 16 листопада 2016 року. Документ засуджує встановлення Росією в Криму її правової системи, що негативно впливає на ситуацію з правами людини на півострові.
Детальніше про порушення Росією міжнародних конвенцій і українських законів читайте у статті Миколи Мирного "Чи законно Росія призиває в армію кримчан?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".