Напружена ситуація в енергетиці Криму може зберегтися до будівництва двох стаціонарних електростанцій в Сімферополі і Севастополі. Про це заявив "голова" Криму Сергій Аксьонов у ході засідання міжвідомчого штабу з ліквідації надзвичайної ситуації за участю представників муніципалітетів у вівторок, 1 грудня.
"До тих пір, поки не будуть побудовані дві електростанції на території Криму, певна ситуація напруги буде зберігатися, хоча я впевнений, що постачання електроенергії з материка можуть дійсно задовольнити потреби населення", - зазначив Аксьонов.
Мова йде про будівництво двох електростанцій – в Сімферополі і Севастополі, які мають бути введені в експлуатацію в 2018 році.
Також Аксьонов повідомив, що режим надзвичайної ситуації в Криму буде діяти як мінімум до Нового року.
"Головне завдання для енергетиків зараз - оптимізувати схему подачі електроенергії таким чином, щоб вистачало всім. Плюс до цього необхідно правильно визначити максимальні навантаження і режим економії, коли звільняться додаткові потужності. Але режим надзвичайної ситуації буде діяти як мінімум до Нового року, до тих пір , поки всі процеси не увійдуть у звичне русло", - сказав представник прокремлівської влади, яка здійснила анексію Криму.
30 листопада працівники "Укренерго" завершили ремонт лінії електропередач "Каховська-Титан", проте постачання електроенергії в Крим поки не ведеться. На вимогу активістів енергетики один з фазних проводів залишається в розібраному стані на анкерній опорі. Енергетики запевняють, що при необхідності робота лінії може бути відновлена протягом декількох годин.
У той же день у Севастополі відбулася перша акція протесту проти бездіяльності влади: незважаючи на затверджені графіки, жителям одного з мікрорайонів за тиждень жодного разу не вмикали електропостачання.
Блокада Криму
20 вересня за ініціативи кримських татар почалася товарна блокада Криму.
20 листопада, близько 9:00 ранку невідомі пошкодили дві опори ЛЕП, що ведуть в Крим, у Генічеському та Чаплинському районах Херсонської області.
21 листопада представники ДУК "Правий сектор", Меджлісу кримськотатарського народу і громадські активісти оточили пошкоджені опори лінії електропередач, яка веде в Крим, з метою не допустити їх ремонту.
Після протистояння з правоохоронцями, які супроводжували енергетиків, які прибули для заземлення опор, що залишилися під напругою і після підриву, активісти відступили і дозволили ремонтній бригаді провести роботи.
Проте ввечері суботи, 21 листопада, пошкоджені опори ЛЕП повторно були підірвані. Практично весь Крим до півночі за київським часом залишився без електропостачання.
На півострові ввели режим надзвичайної ситуації. У цілому Крим може забезпечити себе електроенергією максимум на 50 відсотків.
23 листопада Кабінет міністрів України тимчасово заборонив переміщення вантажних потоків в Крим.
24 листопада Державна прикордонна служба України повністю зупинила вантажне сполучення з Кримом.