"Кракен" в Україні: чи варто боятися нової мутації COVID-19

Поділитися
© Elgin Community College
Роз'яснення дали експерти ЦГЗ.

В Україні 24 січня був зафіксований перший випадок інфікування мутацією варіанту Omicron XBB.1.5 вірусу SARS-CoV-2. Інша назва штаму – "Кракен". Пацієнт, який захворів, не мав щеплення проти COVID-19. Фахівці Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) розповіли, чи сприятиме нова мутація штаму Omicron підвищенню рівня захворюваності на COVID-19.

Керівниця відділу епіднагляду ЦГЗ Оксана Кошалко зазначила, що варіант коронавірусу Omicron XBB.1.5 швидше передається, але легше переноситься та часто хворі не потребують госпіталізації.

«Ми досить обмежені в даних, проте з того, що нам доступно і що підтверджує ВООЗ —  Omicron XBB.1.5 швидше передається і таким чином сприятиме збільшенню випадків у всьому світі та в Україні відповідно. Інформації щодо тяжкості захворювання, пов’язаного з XXB.1.5 поки не достатньо, але оцінки тривають», – пояснила вона.

За словами Кошалко, щоб захистити себе та своїх близьких потрібно вакцинуватися та робити бустерні щеплення.

«Якщо ви відчуваєте симптоми ГРВІ, то одягайте маску та ізолюйтесь якомога швидше», – сказала вона.

Керівник відділу імунізації ЦГЗ Андрій Пашинний наголосив, що поява мутації варіанту Omicron XBB.1.5 вірусу SARS-CoV-2 в Україні не вплине на вакцинальну кампанію COVID-19.

«Доведено, що вакциновані люди захищені від тяжких наслідків захворювання та смерті. Сьогодні людям як ніколи легко отримати щеплення — навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Ви просто приходите до найближчого медзакладу або Центру вакцинації. Щеплення проти COVID-19 доступне для усього дорослого населення та дітей від пяти років», – сказав експерт.

Пашинний додав, що перед вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічні ліки або дотримуватись дієти, а щеплення є безкоштовним та ефективне.

Раніше ми писали, що потрібно робити, якщо пропустили бустерне щеплення проти COVID-19.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі