Стверджують, що німецький знають "дуже добре" та "добре" – близько 1% опитаних, "початковий рівень" – 13%, інші 86% – не знають мови. Французька: "добре" – менше 1%, "початковий рівень" – 3%, решта 97% – не знають мови.
Як зазначають соціологи, серед респондентів, які добре володіють англійською, рівень володіння як українською, так і російською мовами вище, ніж в середньому по країні.
Більшість з тих, хто оцінив свій рівень володіння англійською як "початковий", взагалі ніде його не використовують (60%). Тоді як, більшість з тих, хто оцінив свій рівень на "дуже добре" або "добре" використовують англійську в інтернеті, рідше – для перегляду фільмів, читання преси, книг тощо.
Серед основних переваг вивчення іноземної мови більшість опитаних українців виділили матеріальні фактори: можливість працювати в іншій державі (57%), можливість отримати кращу роботу в Україні (49%), можливість навчатися в іншій державі (47%), для використання мови на роботі (37%) або на відпочинку за кордоном (31%).
Опитування проведене Соціологічною групою "Рейтинг" на замовлення Аналітичного центру RATING Pro протягом 21-28 червня 2016 року серед 2200 респондентів в усіх регіонах України крім окупованих територій. Помилка репрезентативності не більше 2,1%.
У листопаді 2015 року президент Петро Порошенко своїм указом оголосив 2016 рік в Україні Роком англійської мови.
Раніше Порошенко підтримав петицію про заміну дублювання друкованої інформації в паспорті громадянина України російською мовою на англійську мову. "Підтримую обурення громадян України щодо дублювання в паспорті громадянина України друкованої інформації мовою держави, яка Верховною Радою України визнана такою, що здійснює агресію проти України", - зазначив Порошенко.