Про це йдеться в матеріалі "Української правди". Відзначається, що з тексту постанови Солом'янського суду Києва щодо арешту майна в рамках даної справи випливає наступне: НАБУ підозрює, що три фірми-генпідрядники робіт проекту "Стіна" використовували для відмивання коштів субпідрядника ТОВ "Кіт-Трейд".
При цьому, 4 млн грн з рахунку цієї фірми в банку "Глобус" зняв директор фірми, а ще частину коштів перевели на три інші рахунки у "Сбербанку" з призначенням платежу "Поповнення власного поточного рахунку".
У судовому рішенні зазначається, що згідно з інформацією ДФС України, будь-яких працівників, окрім директора, у "Кіт-Трейд" немає, в зв'язку з чим виконати роботи з інженерно-технічного облаштування кордону підприємство не могло. Це дає підстави вважати, що "Кіт-Трейд" є фіктивним підприємством.
У ході допиту перший директор ТОВ "Кіт-Трейд" повідомила, що працює прибиральницею, і видала незнайомцю доручення на здійснення дій від свого імені за 500 грн. В даний момент керівником ТОВ "Кит-Трейд" значиться Сергієнко Сергій Едуардович.
Нагадаємо, 8 серпня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали шістьох підозрюваних у розтраті держкоштів, виділених на проект "Стіна".
9 серпня детективи НАБУ повідомили про підозру семи особам, причетним до розкрадання коштів проекту "Стіна", зокрема посадовим особам Держприкордонслужби України та підприємств-підрядників.
11 серпня Солом'янський райсуд заарештував всіх сімох фігурантів справи з альтернативою застави.
Раніше повідомлялося про те, що Генеральна прокуратура України розслідує факт розтрати та привласнення бюджетних коштів на суму понад 100 млн грн при виконанні робіт з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону. Це так званий проект "Стіна" на сході України та на адмінмежі з окупованим Кримом.
Про запуск проекту "Стіна" Арсеній Яценюк, який тоді очолював уряд, оголосив на початку вересня 2014 року. Активні роботи передбачалося завершити за півроку. Зараз приблизний термін їх закінчення - 2020 рік.