Коронавірусний Великдень: Почаїв закривають на в'їзд і виїзд

Поділитися
Коронавірусний Великдень: Почаїв закривають на в'їзд і виїзд Після порушень на Великдень у місті погіршилася епідситуація © Радіо Свобода
У місті запроваджують пропускну систему та посилюють блокпости.

Відсьогодні місто Почаїв на Тернопільщині залишатиметься закритим на в'їзд та виїзд через спалах захворюваності на коронавірус, повідомив заступник голови Кременецької РДА Вячеслав Онишкевич.

"Зважаючи на різке зростання захворюваності на COVID-19 в м. Почаїв з 10:00 год. 21.04.2020 року вводиться заборона на в'їзд/виїзд з карантинної зони міста", - написав він у Facebook.

У місті діятиме пропускна система, пускатимуть лише спецтранспорт, що використовується для забезпечення життєдіяльності. Крім цього, контрольно-пропускні пункти у Почаєві посилять військовими Кременецького військкомісаріату та рятувальниками, які проводитимуть дезінфекцію і знезараження транспорту.

"Просимо почаївчан негайно повернутися у місто і залишатись вдома, а гостей – просимо покинути Почаїв", - цитує Онишкевича "Громадське".

Рішення ухвалила комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ПТЕБ та НС). Після масових порушень під час святкування Великодня та відвідин вірянами Почаївської лаври, у місті побільшало хворих – за добу у Почаєві підтвердили 13 випадків COVID-19.

Поліція відкрила справу за статтею 325 КК України - порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. Залежно від тяжкості наслідків, покарання може передбачати як штраф, так і позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.

Як повідомили у Національній поліції, великодні богослужіння відбулися у 13,6 тисячах церков і храмів в усіх куточках країни, у них взяли участь майже 130 тисяч громадян. У 19 церквах парафій УПЦ Московського патріархату богослужіння відбулися із порушенням карантину: багато вірян були без масок, а під час хресного ходу скупчувалися у натовп.

Порушення карантину зафіксували у Донецькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Житомирській, Івано-Франківській, Рівненській, Одеській, Тернопільській, Харківській, Черкаській і Чернігівській областях та Києві.

У дні коронавірусного Великодня традиціоналісти, посилаючись на традицію, перетворюють живу віру на мертву і наражають живих на загрозу смерті. Про різницю між цими поняття та присутність Церкви в публічному просторі читайте у маніфесті української публічної теології "Туга за правдою, яка визволяє" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі