Зміни в урядові постанови №211 від 11 березня та №255 від 2 квітня передбачають:
1. Уточнення переліку об'єктів, які можуть працювати під час карантину. Працювати дозволили: поштовим та кур'єрській службам, будівельникам, підприємствам зі збирання та заготівлі відходів, хімчисткам та магазинам, які торгують будматеріалами.
2. Затвердження порядку обов'язкової госпіталізації усіх в'їжджаючих до України до обсерваторів (ізоляторів). Місцеві органи влади отримали право оплачувати проживання таких людей в обсерваторах коштом місцевого бюджету.
3. Скасування обов'язкової самоізоляції з окремих категорій людей, старших за 60 років:
- держслужбовців, депутатів всіх рівнів, мерів міст, суддів та інших осіб, на яких поширюється дія закону "Про запобігання корупції";
- військовослужбовців і працівників ЗСУ, інших законних військових формувань та правоохоронних органів;
- осіб, які здійснюють заходи, пов'язані з недопуском поширення COVID-19;
- працівників підприємств, установ і організацій критичної інфраструктури (енергетики; транспорту; хімічної промисловості; банківського та фінансового секторів; комунікативних технологій і електронних комунікацій; оборонної промисловості; комунальних, аварійних і рятувальних служб; сільгоспсфери; сфери охорони здоров'я та екстреної допомоги).
- співробітників стратегічно важливих підприємств.
Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що швидше за все, карантин продовжать до травня. Послабити карантинні заходи можна буде не раніше, ніж на початку наступного місяця.
Карантин в Україні діє з 12 березня, 6 квітня карантинні обмеження посилили. Відтепер українці не можуть виходити з дому без документів і маски, відвідувати парки та пересуватися великими групами. Штраф за порушення карантину – від 17 до 34 тисяч гривень.
Зокрема, в країні заборонені регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні. Також заборонені залізничні перевезення, припинено авіасполучення як внутрішнє, так і міжнародне.
16 березня Україна закрила кордони для іноземців. В рамках заборони, на територію країни не могли в'їхати іноземці та громадяни без громадянства. Наприкінці березня Україна повністю закрила свої кордони.