В Україні станом на неділю, 14 листопада, підтвердили 14 490 нових випадків COVID-19, серед хворих 1 069 дітей та 135 медпрацівників. Від початку епідемії коронавірусом інфікувались понад 3,2 млн українців, повідомляє пресслужба МОЗ.
За добу з лікарень виписали 11 146 людей, ушпиталили – 4 881, не змогли подолати ускладнення захворювання 403 пацієнти. Із самого початку епідемії ковід став смертельним для 76,7 тисяч українців, перехворіли на нього 2,6 мільйона людей.
91,1% пацієнтів, які потрапили до ковідних лікарень минулого тижня, не отримали жодної дози антиковидної вакцини. Від початку вакцинальної кампанії в Україні щепили 12 187 561 особу (за добу – 145 241), повністю імунізовано 8 665 945 українців (за добу – 79 484).
Україна посідає третє місце у Європі за рівнем захворюваності. Але зараз темпи поширення вірусу сповільнюються - нова хвиля епідемії наближається до піку, зазначають аналітики KSE. Максимальні показники очікуються у першій половині-середині місяця.
Індикаторам «жовтої» зони карантину відповідають лише Кіровоградська, Закарпатська та Тернопільська області, «помаранчевій» – Вінницька, Полтавська, Харківська і Чернівецька. Решта регіонів залишаються в «червоній» зоні.
У спробах розвантажити медичну систему МОЗ перейшло до агресивніших форм комунікації із населенням – обмежень у «червоних зонах» для людей, які не мають сертифікатів про вакцинацію; списків професій, що підлягають обов'язковій імунізації; публікаціям на сторінках соцмереж фото з реанімаційних відділень ковідних лікарень. Та чи достатньо цього, щоб упоратися із третьою хвилею COVID-19? Читайте у статтях Алли Котляр «Велика госпіталізація: чому так багато українців помирає від коронавірусу» та «Вакцинальна кампанія: як владі завоювати довіру людей» у ZN.UA.