В Україні триває війна, тисячі сімей змушені евакуюватися до безпечніших регіонів або переїжджати за кордон. Замість навчання, українські діти змушені переховуватися у підвалах або годинами стояти у чергах на кордонах.
Аби зменшити навантаження на випускників, у Міносвіти вирішили скасувати ЗНО-2022. Водночас багато освітніх платформ відкрили вільний доступ до своїх матеріалів, щоб українці могли отримувати якісну освіту навіть у таких складних умовах.
Ми зібрали корисну інформацію, що дозволить батькам і дітям пережити ці скрутні часи. Раніше ми також публікували корисні контакти, за допомогою яких українці можуть знайти необхідне вдома і за кордоном.
Міносвіти підготувало список дистанційних шкіл і навчальних платформ. Деякі з них готові надавати дітям психологічну допомогу, організовувати цікаві інтерактиви і майстер-класи.
- Дистанційна школа «Атмосферна школа» надає безкоштовний доступ до пакету «Слухач» із готовими навчальними матеріалами, які можуть використовувати й учителі.
- Дистанційна школа «Оптіма» відкрила безоплатний доступ до річних матеріалів для 1-11 класів. Після реєстрації всі бажаючі отримають посилання та паролі для входу.
- Дистанційна школа «DAR» відкрила навчальну платформу для всіх учнів 7-11 класів.
- Академія сучасної освіти «А+» створила онлайн-проєктдля всіх дітей України, доєднатися до занять можна у Zооm.
- Команда «Jamm School» організувала дистанційну школудля учнів 5-11 класів.
- Платформа сучасної освіти «ThinkGlobal Online» доєднує до живих уроків, надає навчальні матеріали та проводить додаткові активності для діток. Слідкуйте за розкладом.
- Дистанційна школа «Liko Education Online» відкриває безкоштовний доступ до навчання для всіх охочих. Інструкція для реєстрації на навчання (2-11 класи).
- «Alterra School» відкриває екстернат-платформу. Користувачі зможуть отримати доступ до матеріалів і тестів.
- Освітня платформа «OkStudy» розпочала безоплатні щоденні онлайн-зустрічі з дітьми від 6 років: танці, ігри, англійська, перегляд фільмів тощо. Розклад щодня оновлюється в Telegram-каналі.
- Комп’ютерна Академія «ШАГ» організувала безкоштовну серію онлайн майстер-класів і тематичних зустрічей для дітей 7-14 років: безпека в інтернеті, створення та перші кроки для заробітку на NFT, розробка ігор за допомогою Construct.
- Науковий ліцей Клима Чурюмова відкрив реєстраціюна онлайн-уроки та регулярні щоденні зустрічі дітей із психологом. Програма дає можливість дітям слухати предмети шкільної програми, науково-популярні лекції, авторські курси від вчених, митців, цікаві інтерактиви неформальної освіти та долучатися до мовного клубу.
- Центр дистанційної освіти «Джерело» надасть вільний доступ до повного пакету «Слухач» (1-11 класи) для самонавчання. Реєстрація за посиланням.
- Проєкт «School Navigator» надасть доступ до записів уроків, а також уроків у режимі реального часу українською, англійською та російською мовами. Реєстрація тут.
- Математична онлайн-платформа «GIOS» відкрила безкоштовне підключення до платформи, реєстрація за посиланням.
- Науково-дослідницька школа «Базис» спільно з Viber-спільнотою «Школа_інфо» проводять освітню ініціативу для учнів початкової та середньої школи України.
- Учням початкової школи доступні заняття в освітньому просторі «Майбутні». Для учнів старшої школи – за посиланням.
Дитячі садочки:
- Платформа раннього розвитку «Mr.Leader»– український дитячий садочок онлайн. Це базова програма із зручним електронним щоденним плануванням.
- Kids Wood – онлайн-садочок для дошкільнят України, діткам доступні по два заняття на день, що дозволяють відволіктися від навколишніх подій.
Майбутнім студентам:
- Українська академія лідерства – річна програма між школою та університетом.
- Освіта за кордоном безкоштовно – Ukraine Global Scholars (UGS), UWC Ukraine.
- Освітній центр – актуальна інформація щодо навчання, самоосвіти, просвітницьких курсів.
Офіс президента спільно з Мінсоцполітики та Представництвом ЮНІСЕФ в України підготували інфографіку з порадами, як діяти, якщо під час евакуації ви загубили дитину чи помітили самотню малечу і підозрюєте, що вона загубилася.
- Dity_sos, Poshuk_znyklyh– пошуку дітей і дорослих. Форма запиту: ПІ людини; рік народження; обставини, за яких вона зникла; коли востаннє був зв’язок із нею; її контактний номер.
- «Дитина не сама» – тут можна залишити повідомлення, якщо: дитина загубилася; бачите самотню дитину; бажаєте тимчасово прихистити дитину; знаєте міжнародні організації, що готові прихистити українських дітей.
- Як підготувати дитину до евакуації – поради батькам.
Найуразливішими у нинішній ситуації є прийомні родини, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї у складних життєвих обставинах, батьки з дітьми з особливими потребами.
- Поради для батьків та гарячі лінії від Всеукраїнського громадського Центру «Волонтер».
- Гаряча лінія «Українська мережа за права дитини» – підтримка сім’ям із прийомними дітьми, опікунам, сім’ям у СЖО, батькам дітей с особливими потребами. Телефони: (067) 567 98 45; (096) 990 54 50; (063) 661 42 52; (063) 399 45 92; (095) 327 15 21 (працює з 8:00 до 20:00).
- КоордиНація – корисна інформація для батьків і дітей.
- Чатботи допомоги батькам – Мами допомагають мамам, Ведмедиці.
Поради фахівців проєктів «Мамо, я бачу війну», «Підтримка для дітей» та «Як допомогти дітям пережити горе?» допоможуть батькам проговорити із дітьми важку нинішню ситуацію, подолати шок і підтримати їх.
Щоб відволікти дітей, їм можна запропонувати послухати аудіоказки, пограти у розвиваючі ігри чи почитати електронну книгу. Національні онлайн-кінотетари також надають безкоштовний доступ до мультфільмів.
- Безкоштовні аудіо- та електроні книги (Yakaboo) – у додатку на iOS та Android.
- Аудіоказки, «Суспільне Казки» – матеріал можна завантажити і слухати офлайн.
- Портал раннього розвитку дитини від МОН.
- Книга-мандрівка. Україна – мультсеріал про надзвичайних українців, винаходи та здобутки. Короткі мультфільми-пояснення, чому Росія напала на Україну – «Катруся та Маруся», «Іван та Микола».
Про те, як триматися за руки, незалежно від того, в Києві ти чи у Львові, читайте у статті Алли Котляр «Вибір війни. Нам страшно виїхати і страшно залишитися» у ZN.UA.