Лідеру партії "УКРОП" Геннадію Корбану суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту терміном на 2 місяці.
Після судового засідання, яке тривало майже добу, суд задовольнив клопотання по справі Геннадія Корбана частково.
Повідомляється, що під домашнім арештом Корбан зобов'язаний перебувати цілодобово.
Вранці в суботу, 31 жовтня, СБУ і ГПУ провели масштабну операцію з ліквідації організованої злочинності в Дніпропетровську. У ній брали участь більше 500 співробітників СБУ і 50 слідчих ГПУ. В ході неї були проведені обшуки, в тому числі, у членів партії "УКРОП".
Крім того, був затриманий Геннадій Корбан, один з лідерів "Кропу", як член злочинного угруповання, викрала благодійні кошти для бійців АТО в розмірі 40 млн грн, які пішли на придбання цінностей, дорогих речей, автомобілів".
Правоохоронці інкримінують Корбану вчинення злочинів за кількома статтями Кримінального кодексу України - викрадення людини, заволодіння транспортним засобом.
Варто відзначити, що Корбан вже поскаржився на тортури. Його адвокати мають намір звернутися в Європейський суд з прав людини.
У понеділок, 1 листопада, Корбана госпіталізували із зали суду. Під час слухання справи в залі Новозаводського суду Чернігова Корбану стало погано. Під час засідання суду 2 листопада його захист кілька разів вносив клопотання про відвід судді.
3 листопада ГПУ повідомила, що Корбана затримали в рамках кримінального провадження. Начальник управління ГПУ Степан Божило повідомив про те, чому лідера партії "УКРОП" Геннадія Корбана доставили в Київ. Але на той момент він не уточнив суть звинувачень до Корбану, пославшись на таємницю слідства. Не вказав начальник управління ГПУ і точне місце перебування лідера партії. При цьому Божило заявив, що затримання Корбана проходило в порядку, передбаченому ст. 208 КПК, яка передбачає затримання без рішення суду. Варто зазначити, що відповідно до цієї статті, затримання уповноваженою посадовою особою відбувається у разі, коли особу застали при вчиненні злочину або замаху на його вчинення.