"Комунікація України зі світом потребує перегляду" – експерт з посиланням на дослідження

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© depositphotos/damedeeso
 Споживачі новин в різних країнах почали уникати новини про Україну.

Україна має переглянути підходи щодо міжнародної комунікації. Адже ті підходи, які працювали на початку повномасштабної війни та приносили чималі результати наразі себе вичерпали. Про це пише Марія Липяцька, голова організації BRAND UKRAINE, у своїй статті для ZN.UA з посиланням на дослідження – «Навіщо Україні розвивати національний бренд під час повномасштабної війни».

Згідно з дослідженням BRAND UKRAINE, найпопулярнішими бренд-атрибутами України в закордонних ЗМІ від початку 2022 року залишаються «нація героїв» і «демократична країна» (їх згадують у понад 50% статей із бренд-атрибутами).

Однак, про Україну значно рідше пишуть як про країну з високим технологічним потенціалом, винахідливими людьми та красивою природою (на ці характеристики припадає менш як 10% статей із бренд-атрибутами).

«Після небаченого сплеску уваги на початку повномасштабного вторгнення, 2023 року інформаційне поле навколо України очікувано почало зменшуватися. Кількість згадок про нас у провідних новинних ЗМІ скоротилася на 20%, а в соціальних мережах — більш як на 40%. Російське вторгнення в Україну зникло з переліку найтрендовіших запитів Google, поступившись місцем конфлікту у Газі, та стало темою, якої найчастіше свідомо уникали ті споживачі контенту, що зазвичай вибірково читають новини», - зазначає експертка.

Однак, за її словами, спад уваги — не привід бити на сполох чи голосно заявляти, що «світ втомився від України». Це лише сигнал до того, щоб із холодним розумом та з урахуванням даним переглянути підходи до міжнародних комунікацій.

Ключове завдання України в контексті розвитку національного бренду — це зменшити розрив між тим, як нас сприймають за кордоном зараз, і тим, які ми насправді та з чим ми хочемо асоціюватись як країна. 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі