Компенсація за пошкоджене житло: як подати заяву онлайн

Поділитися
Компенсація за пошкоджене житло: як подати заяву онлайн © EPA-EFE/OLEG PETRASYUK
Це можна зробити через портал «Дія».

Через повномасштабне вторгнення Росії , житло багатьох українців було пошкоджене чи знищене. Вони можуть отримати грошову компенсацію від держави.

Фахівці «Юридичного порадника для ВПО» розповіли, як подати заяву на отримання компенсації онлайн.

Вони нагадали, що нещодавно Мінреінтеграції повідомило про технічну реалізацію дуже важливої і довгоочікуваної можливості - подання заяви на компенсацію за знищене та пошкоджене житло не тільки у мобільному застосунку, а й на порталі «Дія».

Як подати заяву на компенсацію на порталі «Дія»

  • Зайдіть на Портал «Дія».
  • Натисніть «Подати заяву» та авторизуйтеся доступним способом: «Дія.Підпис», BankID, ЕЦП /КЕП.
  • Перевірити дані заявника. «Дія» автоматично підтягує дані профілю. Якщо ви помітили некоректну інформацію, змінити її можна лише в профілі, але не в заяві.
  • Виберіть об'єкт нерухомості, за який хочете отримати компенсацію.
  • Оберіть тип компенсації: житловий сертифікат або грошову виплату. Другий варіант доступний для власників знищених приватних будинків, які хочуть відбудуватися на власній земельній ділянці.
  • Заповніть анкетні дані.
  • Зазначте свій рахунок «єВідновлення», на який буде зручно отримати компенсацію.
  • Перевірте та підпишіть заяву. Якщо майно було знищене, приєднання до заяви співвласників не є обов'язковим. Кожен співвласник може отримати компенсацію в межах подання окремих заяв.

Юристи зазначили, що перш ніж подати заяву на отримання компенсації, переконайтеся, будь ласка, що ви подали повідомлення про пошкоджене майно.

До цього опція отримання компенсації була доступна лише через мобільний застосунок «Дія». Відтепер же ж з'явилася можливість отримати компенсацію тим, хто не міг скористатися послугою в застосунку «Дія» (наприклад, громадянам без РНОКПП).

Окрім можливості подання заяви на компенсацію через застосунок і портал «Дія», послуга доступна також в нотаріусів та в будь-якому ЦНАПі на підконтрольній Україні території. Водночас законні та уповноважені представники власників знищеного житла можуть подати заяви тільки через ЦНАП.

Нагадаємо, як українцям повідомити про пошкодження та руйнування житла до міжнародного Реєстру збитків. Дані з Реєстру стануть основою для майбутніх репарацій, які РФ має виплатити за всі руйнування і злочини.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі