Голова комітету Вікторія Сюмар зазначила, що в законопроекті не передбачений механізм контролю за дотриманням закону. Вона заявила, що необхідно шукати варіанти для розвитку друкованих ЗМІ українською мовою, зокрема, такі як пільги на систему розповсюдження видань та інші заохочувальні заходи.
Законопроект №1237 був зареєстрований в парламенті 4 грудня 2014 року. Законопроект пропонує норму, згідно з якою друковані ЗМІ в Україні можуть видаватися на різних мовах, але при цьому сукупний тираж видання державною мовою має бути не менше сукупного тиражу видання на інших мовах. Відповідно до законопроекту, двомовні і багатомовні видання вважаються виданнями на інших мовах.
Раніше голова парламентського комітету з питань інформаційної політики та свободи слова Вікторія Сюмар заявила, що є прихильником того, щоб держава пішла шляхом стимулювання, а не директив.
"Щоб ми зробили для тих, хто дотримується цієї квоти, якісь податкові пільги або пільги по розповсюдженню. Але тут ми ще будемо думати, як краще прописати, так як норми цього проекту переплітаються і з нормами мовних законів і норм законопроектів від Кабміну, які зараз на розгляді в комітеті з питань інформполітики, які стосуються друкованих ЗМІ", - додала депутат.
Як повідомлялося, Верховна Рада встановила 75%-ві мовні квоти на телебаченні. Згідно із законом, у загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій загальнонаціональної та регіональної категорії мовлення частка передач та/або фільмів державною мовою має становити не менше 75% у кожному з проміжків часу між 07:00 і 18:00 і між 18:00 і 22:00. Для місцевих телеканалів квота знижена до 50% у цей же період часу.
У листопаді 2016 року вступили в силу мовні квоти на радіо. Закон зобов'язує радіостанції транслювати державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень протягом доби, в тому числі не менш 35% від обсягу пісень у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00. При цьому на радіостанціях, де частка пісень на офіційних мовах Європейського Союзу становить не менше 60% від загального обсягу, обов'язкова квота українських пісень знижується до 25%.