Комітет Міністрів Ради Європи прийняв рішення за постановою ЄСПЛ про вбивство Гонгадзе

Поділитися
Комітет Міністрів Ради Європи прийняв рішення за постановою ЄСПЛ про вбивство Гонгадзе
У КМРЄ в черговий раз заявили про свою стурбованість через обмежувальне визначення журналіста в Кримінальному кодексі України

Комітет Міністрів Ради Європи щодо виконання постанов Європейського суду з прав людини з глибоким занепокоєнням відзначив, що через 20 років після викрадення і вбивства журналіста Георгія Гонгадзе провадження у справі ще не завершено, і не досягнуто відчутного прогресу ані в завершенні касаційного провадження у справі Пукача, одного з винних у вбивстві, ані в справі кримінального розслідування за фактом порушення та організації вбивства.

У КМРЄ закликали Україну якомога швидше надати інформацію про результати касаційного провадження стосовно вироку, винесеного Пукачу, і висловили надію, що цей розгляд буде швидко завершено, оскільки воно вже три роки чекає на розгляд у Верховному суді.

Також в КМРЄ настійно закликали владу України забезпечити якнайшвидше завершення розслідування за фактом підбурювання та організації вбивства відповідно до стандартів Конвенції. Чиновники запропонували надати детальну інформацію про стан і очікувані терміни розслідування, зважати на, серед іншого, його передачу Державному бюро розслідувань.

Що стосується загальних заходів, то КМРЄ взяв до відома інформацію, включаючи статистичні дані, щодо застосування положень кримінального законодавства, що стосуються злочинів проти журналістів, які не свідчить про поліпшення ефективності розслідувань.

Також прийняті до уваги звіти та матеріали НУО про невелику кількість розслідувань, які призводять до конкретних результатів.

У КМРЄ запропонували Україні вжити всіх заходів для забезпечення належної реєстрації скарг, ретельного та оперативного розслідування з метою встановлення будь-яких потенційних зв'язків з журналістською діяльністю, в тому числі за допомогою всебічного навчання і підвищення обізнаності; вести регулярний облік ходу розслідування; проаналізувати вплив нової законодавчої бази, щоб визначити, де це необхідно, необхідність прийняття додаткових адресних заходів; зазначила також створення спеціальної Міжорганізаційної координаційної групи з ефективним розслідуванням, закликала владу зробити її повністю функціональної та надати інформацію про вплив її роботи;

У КМРЄ в черговий раз заявили про свою стурбованість через обмежувальне визначення журналіста в Кримінальному кодексі України та знову підкреслили, що українська влада зобов'язана відповідно до Конвенції проявляти попереджуючий підхід при розгляді загроз і злочинів проти осіб, які здійснюють своє право на свободу вираження поглядів, незалежно від їх формальний професійний статус.

Засновник "Української правди" Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. Мати журналіста Леся Гонгадзе відмовлялася визнавати, що знайдені останки належать її синові.

У січні 2016 року суд залишив колишньому генералу МВС Олексію Пукачу   довічне ув'язнення   за вбивство журналіста Гонгадзе. Однак ні Пукач, ні сім'я Гонгадзе з вироком не згодні. На суді обвинувачений натякав, що мотиви для вбивства журналіста були в експрезидента Леоніда Кучми та голови його адміністрації Володимира Литвина.

Мирослава Гонгадзе зазначила, що суд не назвав і не покарав головних винуватців смерті її чоловіка - замовників вбивства.

У лютому 2015 року генеральний прокурор Віктор Шокін відновив досудове розслідування кримінальної справи за фактом вбивства журналіста Георгія Гонгадзе і створив  слідчу групу з розслідування справи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі