Командири деяких частин проводять набір на "службу" без проведення відповідних перевірок на придатність до неї, зокрема, за станом здоров'я.
"В одній із т.зв. військових частин "1 АК" виявлено понад 80 військовослужбовців із захворюванням на туберкульоз. Водночас, відповідно до розпорядження командування "армійського корпусу", у вказаній частині заборонено звільнення особового складу з "військової служби" за станом здоров'я", - зазначають розвідники.
Крім того, окупанти намагаються посилити угруповання військ за рахунок формування на тимчасово окупованій території Донецької області додаткових військових формувань. Одним з них є так зване "приазовське казаче військо".
"Російськими кураторами "казачого руху" проводяться активні вербувальні заходи як серед місцевого населення, так і серед колишніх військовослужбовців. У Ростовській області організовано підготовку командного складу та набору "добровольців" з числа російських громадян та громадян України, які тимчасово перебувають на території РФ", - розповідають у розвідці.
Майбутнім "казакам" обіцяють "соціальний пакет", зарплатню у розмірі 18 тисяч рублів (близько 7,5 тисяч гривень) і "службу" у тилових районах ОРДЛО.
"Водночас, планами російського окупаційного командування передбачено включення до "казачого полку" "штурмових" батальйонів, озброєних артилерією та реактивними системами залпового вогню. У подальшому, російське окупаційне командування планує залучити "казачий полк" до виконання завдань на найбільш небезпечних напрямках", - додають у ГУР МО України.
Раніше в прес-центрі штабу АТО повідомляли про те, що жителі окупованих територій Донецької області дедалі частіше відмовляються служити в НЗФ бойовиків. Місцеві терористи отримують більш скромну "зарплатню", ніж "зарплата" російських найманців.
Як повідомляли у групі ІС, брак бойовиків у підрозділах "1 АК" терористичної організації "ДНР" становить від 70% до 40% в окремих частинах і має тенденцію до збільшення.
Відтоку терористів з лав НЗФ сприяють незадовільні умови "служби", погане матеріальне забезпечення та зневажливе ставлення до підлеглих військовослужбовців ЗС РФ.
Через брак бойовиків окупаційне командування змушене призивати на "службу" кримінальників та осіб, які мають алкогольну або наркотичну залежність. А також час від часу проводити "навчальні збори" для мирних мешканців окупованих районів Донбасу, зокрема, для студентів.