Розвідувально-диверсійні групи окупантів укомплектовуються, зокрема, спеціально підготовленими фахівцями з розвідки, які прибувають на схід України з Росії. Метою таких груп є оперативне виявлення об'єктів ураження на передових позиціях та в тилу українських військових.
Крім цього, країна-агресор продовжує використовувати тимчасово окуповані території Донецької і Луганської областей як полігон для випробування нових зразків озброєння.
Так, для озброєння підрозділів окупаційних військ з території РФ завезено новітні розробки технічних засобів розвідки та експериментальні зразки зброї, зокрема, для підвищення ефективності боротьби з безпілотними літальними апаратами.
Нагадаємо, під час скайп-конференції 27 грудня учасники Тристоронньої контактної групи погодили черговий безстроковий режим припинення вогню в Донбасі з 29 грудня. "Різдвяне перемир'я" стало вже 18-м від початку війни в Донбасі. Воно, як і попередні перемир'я, у перший же день було порушено бойовиками російсько-окупаційних формувань.
30 квітня 2018 року, президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.
Докладніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".