Командувач Військово-морських сил Збройних сил України Ігор Воронченко запевнив, що українське командування ретельно відстежує ситуацію в Азовському морі, і в ВМС є сили для відбиття ймовірної атаки росіян.
"Обстановку в Азовському морі ми аналізуємо, контролюємо, відповідні контрзаходи відпрацювали. Сили для відбиття можливого нападу є. ВМС напоготові", - заявив віце-адмірал Воронченко в інтерв'ю "Крим. Реалії", опублікованому в неділю, 1 липня.
Командувач ВМС повідомив, що український військовий флот поповниться десантно-штурмовими катерами великої місткості типу "Кентавр".
"Незабаром два "Кентаври" будуть спущені на воду. Вдалі катери: їх окремі характеристики перевищують аналогічні "Раптори", якими озброєний російський ВМФ. "Кентаври" більш маневрені і швидкісні, мають велику десантовместимість ‒ до 31 людини, тобто можуть вміщати взвод морської піхоти", - розповів Воронченко.
Він також додав, що ще в 2016 році до складу ВМС були включені малі броньовані артилерійські катери "Лубни", "Вишгород", "Кременчук", "Нікополь". U174 "Аккерман" і U175 "Бердянськ". Воронченко зазначив, що МБАКи "ефективні у прибережній зоні, залучаються до охорони комунікацій, інфраструктури портів, гаваней, гирл річок, лиманів".
"Для Азовського моря вони ‒ підходящий варіант, оскільки мають малу осадку.... Поки без подробиць, але виробнику бронекатерів я запропонував кілька ідей щодо додаткового оснащення. На противника чекає несподіванка", - заявив командувач ВМС.
За словами Воронченкп, формування українського "москитного флоту", здатного відбити можливий напад противника у ближній морській зоні, має бути завершено до 2020 року.
"Для нашого ударного потенціалу, адекватних дій при загрозі у виключній (морській) економічній зоні концепцією "москітних сил" передбачено будівництво ракетних катерів типу "Лань". Сподіваюся, наприкінці літа проведемо закладку першого корпусу", - пояснив віце-адмірал, уточнивши, катери типу "Лань" планують озброювати українськими крилатими ракетами "Нептун".
Воронченко також заявив, що Україна повинна завершити будівництво власного корвета "не дивлячись ні на що".
"Український корвет коштує приблизно 250 мільйонів доларів. 680 мільйонів гривень на нього вже витрачено, зокрема, оплачена частина грошей за артилерію, засоби протиповітряної оборони, дизель-генератори тощо, до того ж практично готовий корпус", - пояснив командувач ВМС.
Нагадаємо, чотири катери "Гюрза" виготовлені київським заводом "Кузня на Рибальському" і спущені на воду в кінці червня цього року.
Також нагадаємо, що в грудні минулого року на морському полігоні поблизу Одеси завершилися випробування бронекатерів "Бердянськ" і "Аккерман" – перших двох катерів проекту 58155 "Гюрза-М".
Таким чином, у ВМС України вже шість катерів "Гюрза-М".
До 2020 року планується кардинально оновити корабельний склад Військово-морських сил України і побудувати близько 30 бойових кораблів і катерів.