Кар'єра генерал-лейтенанта Збройних сил України Сергія Наєва, якого президент Петро Порошенко призначив командуючим Об'єднаними силами, була пов'язана виключно з армійською службою.
Згідно офіційної біографії Наєва, він народився в Могилеві-Подільському Вінницької області в 1970 році, повідомляє "Українська правда".
У 1991 році він закінчив Московське вище загальновійськове командне училище.
Наєв служив в радянській, а потім в російській армії: був командиром мотострілецького взводу в Німеччині в 1991-1993 роках, перебував у розпорядженні командувача Далекосхідного військового округу ЗС Росії.
У 1993 році Наївши перевівся в Збройних силах України, служив на різних посадах в Західному і Південному оперативних командуваннях.
У 2006-2007 роках був слухачем факультету підготовки фахівців оперативно-стратегічного рівня Національної академії оборони України. Як кращого випускника його нагородили Мечем королеви Великобританії. Нагороду Наєву вручав британський посол.
У 2015 році Наєв очолив Оперативне командування "Схід" Сухопутних військ ЗСУ, командував сектором "Б" зони АТО під час боїв за Донецький аеропорт.
У вересні 2017 року Слідчий комітет РФ відкрив проти Наєва та групи інших українських військовослужбовців кримінальну справу "за геноцид у Донбасі".
У березні 2018 році генерал-лейтенанта призначили першим заступником командира – начальником штабу Сухопутних військ.
Згідно електронної декларації Наєва, в 2016 році він отримав 270 тисяч гривень зарплати. Крім того, він задекларував службову кімнату в Дніпрі, недобудований дачний будинок в Одеській області, а також зареєстрований на дружину автомобіль Toyota RAV4 2010 року випуску.
Як повідомлялося, 16 березня президент України Петро Порошенко призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем збройних сил й оголосив про завершення антитерористичної операції в Донбасі.
20 лютого Порошенко підписав закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях".
Згідно з законом, стратегічне керівництво силами і засобами, які залучаються до здійснення заходів щодо забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ здійснює Генштаб, а керівництво безпосередньо в Донецькій і Луганській областях – командувач Об'єднаних сил, який призначається президентом за поданням начальника Генштабу. Командувач Об'єднаних сил реалізовуватиме свої повноваження через Об'єднаний оперативний штаб ЗСУ.
Про положення нового закону про деокупацію/реінтеграцію Донбасу читайте у матеріалі Олександра Пунтуса "Воювати по-новому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".