Коломойському вручили нову підозру – у заволодінні 9,2 млрд грн «ПриватБанку»

Доповнено
Поділитися
Коломойському вручили нову підозру – у заволодінні 9,2 млрд грн «ПриватБанку» © Getty Images
Також серед підозрюваних ще 5 осіб

Детективи НАБУ 7 вересня повідомили про підозру у заволодінні 9,2 млрд грн «ПриватБанку» колишньому власнику – олігарху Ігорю Коломойському, який перебуває у СІЗО по справі за підозрою у шахрайстві. За даними джерел ZN.UA, оголошення відбулося близько 12:00. Стаття, за якою вручено підозру, передбачає покарання до 12 років позбавлення волі.

Як повідомляє пресслужба НАБУ, окрім Коломойського повідомлено про підозру п’ятьом членам організованої ним групи. 

«Слідство встановило, що у січні-березні 2015 року Коломойський, який на той момент обіймав посаду голови Дніпропетровської обласної держадміністрації, розробив план заволодіння коштами ПАТ КБ «ПриватБанк» з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку. Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю», – йдеться у повідомленні НАБУ. 

Коментар ZN.UA
Мова про штучне створене зобов'язання банку перед офшорною компанією під приводом безпідставного викупу власних же облігацій на суму 9,2 млрд грн, підкріпивши все це, за версією слідства, підробленими документами. Реальні документи, як і підтвердження підозрілого викупу власних же облігацій, натомість, фігуранти розслідування приховали. Сплачені кошти, традиційно, розподілили на рахунки інших підконтрольних компаній, також буцімто як оплати за операції із цінними паперами, але зрештою гроші опинилися на особистому рахунку кінцевого бенефіціара банку на той момент – Ігоря Коломойского. Крім іншого, він за ці ж кошти виконав вимогу НБУ із докапіталізації Приватбанку.

За даними НАБУ, надалі частину суми у розмірі понад 446 млн грн з метою легалізації перерахували на рахунки трьох пов’язаних юридичних осіб під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів, а згодом – на рахунки ще двох. Врешті-решт кошти надійшли на особовий рахунок кінцевого бенефіціара ПАТ КБ «ПриватБанк». Ними він розпорядився на власний розсуд – вніс до статутного капіталу «ПриватБанку» на виконання вимог Національного банку України.

Наразі серед підозрюваних:

  • колишній кінцевий бенефіціарний власник ПАТ КБ «ПриватБанк», організатор групи (Ігор Коломойський);
  • колишній Голова Правління ПАТ КБ «ПриватБанк» (Олександр Дубілет); 
  • заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ «ПриватБанк»; 
  • заступник Голови Правління ПАТ КБ «ПриватБанк» – директор казначейства; 
  • начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПАТ КБ «ПриватБанк»; 
  • заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПАТ КБ «ПриватБанк». 

Дії осіб кваліфіковано за статтями 191, 209, 366 Кримінального кодексу України. Заступника керівника напрямку – директора департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з АТ КБ «ПриватБанк» затримано у порядку ст. 208 КПК. Досудове розслідування триває.

За даними ZN.UA, це лише один з епізодів з виведення коштів з «ПриватБанку», над якими працює НАБУ. Нагадаємо, що НАБУ підозрює колишнього голову правління «ПриватБанку» Олександра Дубілета за двома епізодами розтрати коштів установи – майже 137 млн ​​та 8,2 млрд гривень. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі