Колишній головний редактор газети Ахметова купив діловий телеканал UBR

Поділитися
Ігор Гужва скуповує медіа-активи © YouTube
"Мультимедіа-інвест груп" - власником якої називає себе екс-головред газети "Сегодня" Ігор Гужва, а учасники ринку говорять про Віктора Медведчука, - купила телеканал і планує придбати радіостанцію. За оцінками експертів, у створення такого холдингу необхідно вкласти $ 50-70 млн.

Холдинг "Медіа інвест груп", що випускає з травня щоденну газету "Вести", у п'ятницю оголосив про покупку телевізійного активу - супутникового телеканалу UBR, який орієнтований на ділову аудиторію. На його базі до кінця року планується запустити новий телепроект - "Вести TV".

Генеральним директором телеканалу став керівник холдингу Ігор Гужва (екс-головний редактор газети "Сегодня" Ріната Ахметова; він же називає себе власником холдингу), генпродюсером призначений Сергій Логунов, який до цього обіймав аналогічну посаду на супутниковому телеканалі Національної телекомпанії - "Перший Ukraine", пише "Коммерсантъ-Украина".

UBR був запущений у 2008 році компанією "ЄС Продакшн груп", яка до цього займалася створенням випусків ділових новин для ряду телеканалів. Мовлення відбувається з супутника AMOS-2, у мережах кабельних операторів і онлайн. У 2011 році Нацрада з питань телебачення і радіомовлення на конкурсі видала каналу ліцензію на цифрове ефірне мовлення в 11 обласних центрах, включаючи Київ. Це викликало шквал обурень учасників ринку, оскільки гендиректор і співвласник "ЄС Продакшн груп" Юрій Каплуненко є чоловіком першого заступника голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Оксани Головатенко. У результаті телеканал відмовився від ліцензій. Пан Каплуненко тоді передав свою частку в компанії (70%) кіпрській Multimedia Ltd, хоча, за словами учасників ринку, зберіг контроль над каналом.

UBR шукав інвесторів з минулого року, розповідають учасники ринку. "У вересні його намагалися продати за $ 10 млн",- зазначає керівник одного з супутникових телеканалів на умовах анонімності. Голова правління Першого ділового телеканалу - конкурента UBR - Олена Рудик вважає цю суму завищеною в кілька разів. "У них досить дороге нове обладнання, але, як і більшість нішевих телепроектів, UBR дотаційний",- стверджує пані Рудик. За даними дослідницької компанії GfK Ukraine, середньотижнева частка UBR в травні-червні не перевищувала 0,09% (глядачі від 18 до 54 років, що проживають у містах з населенням більше 50 тис. чоловік), в той час як частка найбільш популярного новинного "24 каналу" становила 0,21-0,24%.

Пан Гужва визнає, що в UBR його залучили не рейтинги. "Ми зацікавлені закінчити формування медіагрупи до кінця року,- розповідає він.- Простіше вирішити цю задачу на базі каналу, який вже має ліцензію, місце на супутнику, договори з кабельними провайдерами". За його словами, новій команді доведеться розділити телевізійний та виробничий напрям "ЄС Продакшн груп". "Телеканал увійде в наш медіахолдинг, а продакшн продовжить самостійний розвиток",- пояснив топ-менеджер. Програмна концепція "Вести TV" зараз ще доопрацьовується, за словами Ігоря Гужви, це буде переважно новинний канал.

"Мультимедіа-інвест груп" готується також до придбання активів на ринку радіо. "Ми вивчаємо питання створення радіо, можливо, новини з цього приводу будуть в найближчому майбутньому",- заявив "Ъ" пан Гужва. За інформацією видання, вже в листопаді повинна вийти в ефір радіостанція "Вести FM", яка буде транслюватися в розмовному форматі. Займатися її розвитком будуть відомі російські радіо-менеджери. "Запускати радіостанцію з нуля точно не вийде, доведеться когось купувати,- пояснює президент UMH Group Борис Ложкін.- Наскільки мені відомо, мережеві радіостанції з широкою присутністю в великих містах зараз не продаються, а скуповувати окремі станції в кожному місті довго і дорого".

Прихід нового гравця, що скуповує активи на українському медіаринку, викликає безліч розмов про джерело інвестицій. Ігор Гужва, до початку 2012 року обіймав посаду головного редактора газети "Сегодня" (належить СКМ Ріната Ахметова), називає себе власником "Мультимедіа-інвест груп". Запуск газети "Вести" та інших проектів, за його словами, фінансується за рахунок позикових коштів, імена кредиторів він не розкриває. Учасники ринку в розмовах з кореспондентом неодноразово називали серед можливих інвесторів лідера громадського руху "Український вибір", екс-голову адміністрації президента Леоніда Кучми Віктора Медведчука. Пан Гужва цю інформацію заперечує. За оцінками Бориса Ложкіна, в створення такого холдингу може бути інвестовано від $ 50-70 млн.

Український медіаринок, за словами експертів, як і раніше знаходиться в кризі, і інвестиції "Мультимедіа-інвест груп" навряд чи окупляться. Так, за прогнозами Всеукраїнської рекламної коаліції, обсяг реклами в газетах у 2013 році зросте лише на 2%, до 770 млн грн, ТБ-реклама - на 9,5%, до 4,2 млрд грн. Більший ріст покаже реклама на радіо - на 15%, до 359 млн грн, однак розмовний формат, обраний компанією, багато учасник ринку вважають безперспективним. "Розмовні станції, наприклад "Радіо Ера", слухають в основному чиновники, ця аудиторія малоцікава рекламодавцеві",- розповідає директор з розвитку холдингу "Тавр Медіа" ("Хіт FM", Radio Rocks, "Русское радио" та інші) Володимир Гончаревский. !zn

Читайте також:

Українці найбільше довіряють церкві, ЗМІ та армії

Музичний канал "МТV Україна" припиняє існування

Порошенко продав свою частку в "Кореспонденті" і збирається інвестувати в нове ЗМІ

Колишні журналісти ТВі представили проект нового Громадського інтернет-телебачення

Курченко і його ВЕТЕК поки не мають наміру купувати медіа-активи

Медіахолдинг Пінчука назвали найбільшим в Україні

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі