Колишній гендиректор "Укрхімтрансаміаку" Бондик оголошений в розшук

Поділитися
Колишній гендиректор © Українські новини
Чиновника підозрюють у привласненні майже 43 млн грн.

Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук колишнього генерального директора держпідприємства "Укрхімтрансаміак" Віктора Бондика. Його підозрюють в організації корупційних схем.

Колишнього гендиректора підозрюють у зловживаннях на 42,5 млн гривень, повідомив "Українським новинам" представник відомства.

"Він уже оголошений в розшук", - цитує агентство слова представника НАБУ.

Зараз невідомо, де саме знаходиться Бондик.

Раніше Федеральне відомство юстиції Швейцарії передало Генеральній прокуратурі України документи, у справі про розкрадання держкоштів. Мова про банківські рахунки одного зі швейцарських банків, підконтрольних колишньому главі "Укртрансамміак", соратнику експрезидента Януковича, Віктора Бондика.

На рахунку, підконтрольному Віктору Бондику, заарештовано 7 мільйонів євро і 21 млн доларів США. Українські правоохоронці зможуть повернути ці кошти державі, якщо доведуть незаконне походження грошей.

Віктор Бондик був одним з найближчих соратників Януковича. Протягом майже 10 років, до кінця 2016 року, він очолював стратегічне державне підприємство - "Укртрансамміак". Ця компанія створена для управління аміакопроводом з російського міста Тольятті до Одеси. Водночас за роки, поки Бондик був головою "Укртрансамміак", портфель його інвестицій, у зв'язку зі звітністю в британському реєстрі компаній, виріс більш ніж в десять разів. Крім фірм, в яких простежується юридичний зв'язок з Віктором Бондиком, є ще десятки неформально пов'язаних з ним компаній, які використовувалися для "схем" незаконного збагачення, підозрюють правоохоронці.

У кримінальних справах йдеться про мільйонні витрати бюджетних грошей на установку автоматичної системи газового пожежогасіння насосних станцій аміакопроводу "Тольятті - Одеса", яку в підсумку, за даними слідства, так і не було встановлено. Також Бондика підозрюють в розтраті коштів на послуги підставних фірм з діагностики аміакопроводу, яка ніколи не проводилася. Зі справ також випливає, що до ремонту аміакопроводу за завищеними цінами залучалися підприємства, які перебували у власності Віктора Бондика.

Кримінальну справу за фактом розтрати коштів "Укртрансамміак" Генеральною прокуратурою України було відкрито в грудні 2013 року. Спочатку мова йшла лише про "верхівку айсберга" - розтраті 6,5 мільйона гривень за обладнання на модернізацію аміакопроводу, яке так і не було встановлено. Однак до речі, в кримінальній справі за підозрою в розкраданні майна "Укртрансамміак" вже 12 епізодів, загальна сума збитку за якими перевищує 700 мільйонів

До сьогоднішнього дня Віктора Бондика в базі розшуку МВС не було. У березні 2017 року Генпрокуратура України в рамках розслідування зловживань на держпідприємстві "Укрхімтрансаміак" оголосила підозру колишньому директору Віктору Бондику.

Замість безкоштовного використання ґрунту Бондик розпорядився застосувати бентонітову глину, яку видобувало підконтрольне йому приватне підприємство. В результаті держпідприємство "Укрхімтрансаміак" перерахувало понад 42 500 000 гривень за матеріал, в якому не потребувало.

Віктор Бондик є братом колишнього депутата Верховної Ради та ексчлена Вищої ради юстиції Валерія Бондика.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура заочно повідомила колишньому гендиректору Бондика про підозру у зловживаннях на 42,5 млн гривень.

Суд задовольнив клопотання НАБУ і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури про обрання Бондика запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі