Колекція виставки "Крим - золотий острів у Чорному морі" повернеться в Україну

Поділитися
Колекція виставки © prostir.museum
МЗС Королівства Нідерланди підтвердив визнання всіх експонатів виставки державною власністю України.

Всі музейні предмети, передані для експонування на виставці "Крим - золотий острів у Чорному морі" земельному краєзнавчому музею р. Бонн і археологічного музею Амстердамського університету "Аллард Пірсон" повернуться в Україну, повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

"МЗС Королівства Нідерланди підтвердило визнання всіх експонатів виставки державною власністю України", - йдеться в повідомленні Мінкульту.

Згідно з рішенням міністерства, зберігання та оперативне управління музейними предметами виставки по поверненні в Україну буде забезпечувати Національний музей історії України.

Зараз тривають переговори з музеєм Амстердамського університету "Аллард Пірсон" щодо юридичних умовах зворотності виставки в Київ.

"Отже, претензії з боку Російської Федерації, яка тимчасово окупувала АР Крим, не мають під собою жодних правових та інституціональних підстав", - йдеться в повідомленні.

Як нагадали в міністерстві, в 2013 році Мінкульт погодив передачу понад 2000 одиниць зберігання з колекцій державного музейного фонду України, які зберігалися у Центральному музеї Тавриди, Керченському історико-культурному заповіднику, Національному заповіднику "Херсонес Таврійський", Бахчисарайському історико-культурному заповіднику та Національному музеї історії України для експонування на виставці "Крим - золотий острів у Чорному морі" в земельному краєзнавчому музеї р. Бонн (виставка проходила з 03.07.2013 р. до 19.01.2014 р.) і музеї "Аллард Пірсон"- археологічному музеї Амстердамського університету терміном з 6 лютого по 28 травня 2014 року.

Виставка присвячена археології Криму, починаючи з періоду грецької колонізації (6 ст. до н.е.) до раннього середньовіччя (6-7 ст. н.е.). Серед експонатів виставки - знахідки стародавніх міст і поселень (Херсонес, Пантікапей, Тірітака, Артезіан), позднеськифських могильників III ст. до н.е. - III ст. н.е. (Левадки, Усть-Альма), готських могильників V-VII ст. н.е. (Сувла-Кая, Джург-Обидва, Нейзац, біля с. Променисте).

Основна частина матеріалів з кримських музеїв була одержана в результаті археологічних досліджень у 2000-ті роки. !zn

Читайте також:

Експонати в облозі. Ще одна кримська драма

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі