Існування арки "дружби народів" у Києві свідчить про те, що Україна заплуталася у своїх символах, вважає міністр закордонних справ України Павло Клімкін.
"Покладаючи квіти до пам'ятників Шевченкові та Грушевському у День Соборності, мені спало на думку, що у нас залишаються й інші символи на кшталт Арки дружби народів. Чи ми у символах заплуталися, чи, може, так через те, що не залишилося піонерів, які б на металобрухт розібрали?" – написав він у своєму твіттері.
Покладаючи квіти до пам'ятників Шевченкові та Грушевському у День Соборності, мені спало на думку, що у нас залишаються й інші символи на кшталт Арки дружби народів. Чи ми у символах заплуталися, чи, може, так через те, що не залишилося піонерів, які б на металобрухт розібрали?
- Pavlo Klimkin (@PavloKlimkin) 22 січня 2018 р.
Арка "дружби народів" - радянська скульптурна композиція з'явилася в Києві у 1982 році. Офіційна назва - "Монумент на честь возз'єднання України з Росією".
У травні 2016 року в Міністерстві культури заявили про те, що не розглядають планів по демонтажу арки "дружби народів" в Києві, проте планують перемістити розміщену під нею скульптурну композицію.
Нагадаємо також, що в Києві крім арки "дружби народів" існує також бульвар Дружби народів, який Київрада ніяк не може перейменувати, а також станція метро "Дружби народів".