"Учорашнім випадом щодо Криму Росія демонструє свою слабкість, огризаючись на декларації низки цивілізованих країн. Жалюгідний хід: трохи покопирсатися в історії, аби знайти виправдання сьогоднішнім злочинам. РФ шукає аргументи в минулому, а цивілізований світ - в міжнародному праві", - зазначив Клімкін у Twitter.
Під час засідання, яке відбулося 28 липня, Рада Федерації РФ ухвалила закон щодо відзначення 19 квітня "Дня прийняття Криму, Тамані та Кубані до складу Російської імперії (1783 рік)".
Як повідомлялося, 25 липня Держдепартамент США оприлюднив декларацію про невизнання Сполученими Штатами незаконної анексії Криму Росією. Підпис під документом поставив держсекретар Майк Помпео. Очільник Держдепартаменту підкреслив, що США не скасують "кримський пакет" санкцій проти Росії до деокупації півострова.
Президент України Петро Порошенко подякував США за чітку позицію щодо Криму і висловив упевненість, що Росія під тиском міжнародного співтовариства буде змушена звільнити окупований півострів.
Євросоюз підтримав "Кримську декларацію" США про невизнання анексії Криму і вважає, що документ ілюструє міцну позицію з цього питання.
Під час саміту в Гельсінкі 16 липня президент РФ Володимир Путін дав зрозуміти, що Росія не збирається повертати анексований Крим. Він також констатував, що його позиція щодо Криму протилежна позиції президента США Дональда Трампа.