Кабінет Міністрів заповнює прогалини в держбюджеті за рахунок місцевих бюджетів, в результаті чого Київ опинився на межі банкрутства, заявив мер столиці Віталій Кличко, повідомляє прес-служба політика.
"Незважаючи на те, що Київ формує 30% держбюджету України, міський бюджет залишається на сьогоднішній день порожнім. Дефіцит бюджету столиці становить близько 2 мільярдів гривень", - сказав мер Києва.
Попередній Кабмін, за словами Кличка, ввів "абсурдні механізми бюджетних відносин між столицею та центральною владою", в результаті яких з бюджету міста щороку вилучають 50% податку на доходи фізосіб.
"І нинішній уряд цим користується і латає дірки державного бюджету за рахунок місцевих бюджетів", - зазначив Кличко. - "Якщо в 2005 році з Києва на користь центрального бюджету вилучалося 400 мільйонів гривень, то в поточному році вилучення становлять 9 мільярдів гривень, - більше ніж в 20 разів. Тільки за останні роки з бюджету Києва було вилучено 33 мільярди гривень. Уряд тримає столицю на межі банкрутства".
Мер Києва також підкреслив, що відсутність фінансування з боку уряду ставить під загрозу життя людей, які потребують ліки. Гемодіаліз та інсулін повинні закуповуватися частково Кабіни, частково міською адміністрацією. "Але грошей немає. На сьогоднішній день столична медицина фінансується лише на 58% від потреб, зарплата - на 78%, закупівля медикаментів - на 48%, харчування хворих - на 40%", - підсумував Кличко.
18 листопада близько сотні людей зібралися на пікет біля будівлі Кабміну в Києві. Мітингувальники вимагали від влади виділити гроші на проведення діалізу для хворих з нирковою недостатністю і дітей, які страждають на гемофілію. На сьогоднішній день в столиці 526 людей, які потребують лікування методом гемодіалізу. Якщо діаліз не проводиться тиждень, хворому загрожує смерть. Вартість однієї процедури - близько 1000 гривень.