Крім того, судді відмовились визнати протиправними дії посадових осіб Міністерства внутрішніх справ під час закупівлі, повідомляють журналісти проекту "Наші гроші" з посиланням на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 липня.
Позов на МВС подало ТОВ "Ібіс", яке теж брало участь у торгах, але програло. Заява товариства з'явилась у суді за два роки з моменту проведення торгів – 8 липня 2017 року. За два дні суд розглянув її.
Третіми особами у справі виступали й інші учасники торгів 2015 року: переможці ТОВ "Дніпровенд" та ФОП Плигачов та переможені "Таллегпром" і хорватська "Kroko proizvodnia i razvoj". Незважаючи на те, що всі учасники процесу були повідомлені належним чином, з третіх осіб до суду ніхто не з'явився.
Тому суд ухвалив рішення про розгляд справи "в порядку письмового провадження" – у закритому режимі, через листування.
У заяві ТОВ "Ібіс" йдеться про те, що пропозиції "Дніпровенду" та Плигачова мають бути відхилені. У позові товариство також послалось на акт позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності МВС за період з 1 грудня 2014 по 1 травня 2016, складений Державною фінансовою інспекцією у червні 2016 року.
"На деяких документах відсутні підписи Плигачова або його представника, а "Дніпровенд" не надало документів, що воно зареєстроване платником податку на додану вартість та стоїть на обліку у податковій і пенсійному фонді. Також у "Дніпровенду" не було документів по фінансовій звітності, протокольне рішення комітету конкурсних торгів підписувала посадова особа, яка не була членом цього комітету, а результати торгів не оприлюднили на сайті МВС протягом трьох днів з дати затвердження звіту про результати торгів", - цитують позицію позивача журналісти.
На початку липня суд відмовив ТОВ "Ібіс" та відхилив усі посилання позивача на виявлені ревізією окремі недоліки під час закупівлі тактичних рюкзаків. На думку суду, "останні загалом не свідчать про допущення МВС України та/або комітетом з конкурсних торгів порушень порядку оприлюднення інформації про застосування переговорної процедури закупівлі та/або порушень, які вплинули на об'єктивність визначення переможців закупівлі".
Як відомо, навесні 2016 року Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) отримало в підслідність провадження щодо розкрадання у великих розмірах та зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС при закупівлі за завищеною ціною шести тисяч тактичних рюкзаків для потреб підрозділів в АТО. 23 березня 2016 року за рішенням суду детективи НАБУ отримали доступ до рахунків компанії "Дніпровенд", яку пов'язують з сином голови МВС Олександром Аваковим. Розслідування справи триває вже майже рік.
Нагадаємо, в лютому поточного року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина голови МВС Арсена Авакова Олександра обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чоботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за заздалегідь завищеною ціною.