Пухлина росла в утробі матері разом з дитиною. Такі надзвичайні випадки трапляються раз на 40 тисяч пологів, повідомляє ТСН.
Зараз дівчинка тільки відновлюється після складної операції, яку довелося зробити на другий день після народження. Про те, що в утробі разом з дитиною росте пухлина, мама дізналася на УЗД. "Мені називали сантиметри. Я не уявляла, яка вона. Коли побачила, це був жах. Вона була гігантська", - каже жінка.
Вражені були і медики. Ембріональну пухлину називають тератомою. Такі пухлини є паразитами.
"Це плід. В плоді він паразитує. Усередині пухлини можуть бути і шкіра, і нерви, кістки і зуби", - говорить Олексій Пономаренко, завідувач відділенням теракоабдомінальної хірургії вад розвитку у новонароджених ДУ ІПАГ НАМ.
Автономізація медичних закладів проводиться не для того, щоб пустити їх з молотка. Вони повинні почати працювати як економічні агенти, думати про те, як оптимізувати свою структуру, щоб відповідати сучасним вимогам. Іноді ми називаємо лікарнею те, що фактично не є лікарнею: там не можуть надати безпечну допомогу, і туди небезпечно потрапити. Під дією економічних стимулів це буде змінюватися. Але в цього некомерційного підприємства є власник - орган місцевого самоврядування, і він визначає, як саме витрачати кошти на основі фінансового плану підприємства.
Про це у інтерв'ю для DT.UA заявив голова Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Олег Петренко. Детальніше про медичні гарантії від держави читайте в статті Лідії Суржик "Олег Петренко: "Зі мною не можна домовитися, правила для всіх однакові"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".