Влада Києва передає приватній компанії власну оптоволоконну мережу: 28 травня КМДА оголосила результати інвестконкурсу з будівництва мультисервісної інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури для потреб столичної влади. Переможцем конкурсу стала маловідома компанія "Синергія-Телеком", однак на цьому ринку їй доведеться конкурувати з компанією "Канком", що надає послуги вже майже 20 років.
"Синергія-Телеком" на 10 років отримає в управління магістральну оптоволоконну мережу передачі даних, прокладену в тунелях київського метрополітену ще в 2007 році. Зараз мережа знаходиться на балансі комунального підприємства "Київтелесервіс", але фактично не використовується. Вона охоплює 43 станції метрополітену, балансова вартість на 1 грудня 2011 року - 10,5 млн грн, протяжність мережі - 85 км, пише "Коммерсантъ-Украина".
Компанія зобов'язується інвестувати у проект на першому етапі 17,8 млн грн, а також заплатити 890 тис. грн на розвиток соціальної інфраструктури і 178 тис. грн на компенсацію витрат з проведення конкурсу. "Інвестиції будуть направлені на приведення мережі у працездатний стан і підключення до неї всіх столичних органів влади, міських служб та комунальних підприємств",- розповів заступник директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА Костянтин Корнієнко. На основі цього планують організувати проекти з електронного управління: системи електронного документообігу, власну IP-телефонію, відеоконференції. "Зараз місто витрачає не менше 20 млн грн на рік на послуги зв'язку; отримавши власну мережу, ми зможемо економити", - пояснює Корнієнко.
Для будівництва мережі Wi-Fi, необхідної у рамках цього проекту, у метрополітені буде зарезервовано 6 з 72 оптоволоконних кабелів мережі. Не менше 60% решти буде використано для потреб міста, а все інше "Синергія-Телеком" зможе здавати в оренду, компенсуючи інвестиційні витрати.
Але знайти компанії, які були б зацікавлені в оренді потужностей нової мережі, буде непросто, впевнені учасники ринку, оскільки в метрополітені вже працює магістральна транспортна мережа компанії "Канком", і всі, хто хотів, до неї вже долучилися.
Так, "Канком" керує транспортною мережею протяжністю близько 762 км, серед її клієнтів всі мобільні оператори, низка банків (Промінвестбанк, Укрсоцбанк, Віейбі Банк тощо), роздрібні мережі "Велика кишеня", "Сільпо", Billa та багато телеканалів.
Опитані столичні оператори зв'язку про "Синергію-Телеком" чують уперше. Компанія була зареєстрована в Києві у липні минулого року, її статутний капітал становить 1 млн грн. Співвласниками "Синергія-Телеком" є столичне ТОВ "Інтегральні системи" і чотири фізособи, серед яких генеральний директор - Олександр-Микола Семенко. Відомо, що до 2011 року пан Семенко керував відділом зв'язків із громадськістю столичної митниці.
У КМДА не змогли розповісти про попередні проекти компанії у телеком-галузі. Не став коментувати плани компанії і Семенко, зазначивши лише, що "Синергія-Телеком" має необхідний досвід і, зокрема, брала участь у проекті щодо створення служби виклику екстреної допомоги - "112".
Це не перший телеком-проект з використанням інфраструктури київського метрополітену, реалізація якого ставиться під сумнів. Ще влітку 2011 року столична влада вирішила модернізувати мережу мобільного зв'язку в метро. У 2012 році переможцем конкурсу щодо реалізації цього інвестпроекту стала компанія "ЕСУ" - "дочка" австрійського концерну EPIC і власник 92,79% акцій "Укртелекому". Однак реалізація проекту не почалася досі. КМДА досі не може відібрати інвестора для будівництва Wi-Fi-мереж на станціях метрополітену, хоча оголошувала про ці плани ще в 2011 році. !zn
Читайте також:
Введення безкоштовного WI-FI у київському метро відтермінували на рік
Передача даних за допомогою світла може замінити Wi-Fi-мережі (ВІДЕО)
Нова технологія дозволяє знайти будь-який смартфон з Wi-Fi навіть у приміщенні