Закриття метро збільшило навантаження на інші види транспорту – маршрутки, трамваї і тролейбуси – де карантинних заходів (до 10 людей у салоні, захисні маски у всіх пасажирів) не дотримуються.
"Щодо міського транспорту. Його робота сьогодні вмотивована одним - перевозити киян, яким дійсно потрібно їхати на роботу. Це лікарі, працівники продуктових магазинів і підприємств, які не можуть зупинитися, тому що забезпечують життєдіяльність міста", - написав у своєму Facebook мер Києва Віталій Кличко.
Він закликав працівників підприємств забезпечити киянам умови для віддаленої роботи з дому, а самих жителів закликав не порушувати умови карантину і не залишати будинок без нагальної потреби. Як представникам критично важливих професій добиратися на роботу без ризику заразитися в переповнених маршрутках і чергах до них, Кличко не уточнив.
В етері програми "Персона ґрата" на "Українському радіо" Кличко наголосив, що "метро закрили за рекомендаціями експертів" і в інших країнах, де зафіксовано спалах Covid-19, метрополітен не працює. Але мер столиці так і не відповів на питання журналіста про альтернативне рішення, організацію розвезення медиків тощо.
"Його кілька разів запитують: "Як багатьом медпрацівникам добиратися до роботи без метро?" Він кожен раз розповідає, що метро треба закрити за рекомендаціями експертів. Йому кажуть, ок, закрили. Дайте альтернативне рішення, розвозки або ще що... У відповідь знову – "Всі країни метро закрили, і ми закрили", - пише у Facebook експерт Ради волонтерів при МОУ Денис Поданчук.
У тому ж етері Віталій Кличко повідомив, що Київ вже закупив 20 тисяч масок на випадок епідемії коронавірусу в Україні та розподіляє їх між підприємствами. І, "якщо не підведуть постачальники", будуть ще "сотні тисяч".
За даними Держстату, станом на 1 січня, в Києві проживало понад 2 мільйони людей (2 967 260, з них 2 917 783 постійно). Чи вистачить такої кількості масок у разі спалаху Covid-19 – питання відкрите.
"Мер багатомільйонного міста. У розпал всесвітньої епідемії. Заготовив 20 тисяч масок. 20 тисяч. На мільйони жителів... Та це ж ті самі, абсолютно непотрібні від вірусу маски. "Ми зробили замовлення. Якщо нас не підведуть, у нас будуть сотні тисяч масок".... А у нас?", - запитується Поданчук.
Відповідаючи на питання про те, як їхати на роботу тим, у кого масок немає, а в транспорт без них не пускають, мер запропонував шити захисні засоби власноруч, щоправда, "їх треба через кілька хвилин прати і пройтися праскою". Однак продезінфікувати саморобну маску в транспорті проблематично.
"Я просто бачу цю картину, десятеро людей у тролейбусі, із тазиками з водою, милом і прасками на батарейках, кожні "кілька хвилин" глибоко вдихають і, затримавши подих, швидко перуть свої маски в тазиках, а потім швидко пропрасовують, мабуть, на спинах один одного", - іронізує експерт.