У центрі Києва біля Національного художнього музею з'явилися прапори часів нацистської окупації - червоні полотнища зі свастикою в білому колі. Однак виявилося, що біля будівлі музею ведуться зйомки історичного фільму, а прапори покликані відтворити атмосферу 1942-1943 років.
Будівлю музею було побудовано 120 років тому, але вона добре збереглася, а тому часто стає місцем зйомок історичних фільмів і серіалів.
Нагадаємо, минулий гучний скандал зі свастикою в Києві був пов'язаний з появою забороненого зображення на сходах у торговому центрі Gorodok. Акцію намагалися приписати радикальним політичним силам, але підозру в результаті було висунуто лише одній людині - 17-річному юнакові. Його звинувачують у поширенні нацистської символіки (стаття 436-1 КК України).
В Європейському парламенті ухвалили резолюцію щодо стурбованості зростаючою нормалізацією фашизму, расизму та ксенофобії і закликали держави-члени ЄС заборонити неофашистські та неонацистські групи, розповіли у прес-службі законодавчого органу ЄС.
За резолюцію проголосували 355 депутатів, проти 90 і 39 утрималися. Євродепутати вважають, що відсутність серйозних дій у відношенні цих груп призвела до нинішньої ксенофобської хвилі в Європі. У тексті згадується напад, в результаті якого загинуло 77 осіб в Норвегії в 2011 році, вбивство британського депутата Джо Коксу в 2016 році і недавній напад в Італії на євродепутата Елеонору Форенца.
"Це також відноситься до кількох інцидентів з участю фашистів у Польщі, Греції, Італії, Німеччині, Франції, Іспанії, Латвії та країнах Північної Європи", - йдеться в заяві.
Депутати Європарламенту стверджують, що безкарність, якою користуються праві організації у деяких державах-членах є однією з причин зростання насильницьких дій, які зачіпають суспільство в цілому і націлених на конкретні меншини, такі як чорношкірі європейці/люди африканського походження, євреї, мусульмани, роми, негромадяни ЄС, люди ЛГБТ і люди з інвалідністю.