Китайські вчені говорять, що новий коронавірус, який викликав епідемію по всьому світу, не зникне. Швидше за все, він буде повертатися хвилями, як грип, пише Bloomberg.
Малоймовірно, що SARS-CoV-2 зникне так само, як його попередник SARS 17 років тому, оскільки він заражає деяких людей, не викликаючи явних симптомів. Ця група так званих безсимптомних носіїв ускладнює повне обмеження поширення хвороби, оскільки вони можуть передавати вірус непоміченим. Про це заявила група китайських вірусних і медичних дослідників на брифінгу в Пекіні.
При зараженні SARS люди серйозно хворіли. Як тільки вони були ізольовані від інших, вірус припиняв поширюватися. Але зараз у Китаї все ще щодня виявляються десятки безсимптомних випадків коронавірусу, попри те, що епідемія знаходиться під контролем.
"Швидше за все, це буде епідемія, яка довгий час буде співіснувати з людьми, стане сезонною та буде жити в організмі людини", - сказав Джин Ці, директор Інституту біології патогенів в головному медичному науково-дослідному інституті Китаю.
Серед провідних дослідників та урядів у всьому світі формується консенсус про те, що вірус навряд чи вдасться знищити, попри дорогі карантинні режими, які призвели до зупинки значної частини світової економіки. Деякі експерти в області суспільної охорони здоров'я, як, наприклад, в Індії, закликають до того, щоб вірусу дозволяли поширюватися контрольованим чином серед молодшого населення, таких. В цей час такі країни, як Швеція, відмовилися від строгих обмежень.
Ентоні Фаучі, директор Національного інституту алергії та інфекційних захворювань США, заявив минулого місяця, що коронавірусна хвороба COVID-19 може стати сезонним захворюванням. Як доказ, він вказав на те, що наразі захворювання виявляють у південній півкулі, коли вони вступають у свої зимові сезони.
У той час як деякі, в тому числі президент США Дональд Трамп, висловили надію, що поширення вірусу сповільниться у міру підвищення температури в країнах північної півкулі влітку, китайські експерти в понеділок заявили, що не знайшли ніяких доказів для цього.
"Вірус чутливий до тепла, але саме тоді, коли він піддається впливу температури 56 градусів за Цельсієм протягом 30 хвилин, а погода ніколи не стане настільки спекотною. Таким чином, у глобальному масштабі, навіть влітку ймовірність того, що число випадків захворювання значно знизиться, невелика", - сказав Ван Гуйцян, голова відділу інфекційних захворювань Першої лікарні Пекінського університету.
Подібну заяву про перетворення коронавірусу на сезонне захворювання робив заступник голови МОЗ та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко. Багато експертів прогнозують, що COVID-19 буде повертатися циклічно, і це вже видно по тому, як з минулого року поширювалася пандемія.
Після того як коронавірусна інфекція поширилася з Китаю в Європу, друга хвиля захворювань повернулася в країну разом з громадянами, які поверталися з навчання та роботи в європейських країнах.
Зараз Китай, перший розповсюджувач інфекції, тримає епідемію під контролем - в країні залишилося трохи більше тисячі заражених, а щоденний приріст хворих становить не більше двох десятків, згідно з офіційними даними. Однак, епідемія лише набирає обертів в інших частинах світу, особливо в країнах третього світу.