Кирило Галушко, історик: "Наші революції — не завершені".

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кирило Галушко, історик:
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Кирило Галушко - історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли" в народ понад тридцять нових популярних книжок з історії України. Сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в найдальших глибинках Донбасу й Карпат.

"Майдан - українське специфічне явище, яке не є революцією в буквальному значенні. Коли відбувається зміна економічної або політичної моделі держави, - говорить Галушко. - Наші революції - не завершені. Люди просто виходять і нагадують владі про те, що вони є.

"На жаль, обидва Майдани не дали нових політичних лідерів. Міркує історик. - На арені - усе ті самі персонажі. Ті самі політичні команди, які змінюють одна одну, залишаючись тісно пов'язаними і бізнесовими, і політичними інтересами. Та ще й так, що абсолютно не можна одному перемогти, а іншому зникнути. Адже, як ми вже й сказали, одному завжди є чим шантажувати іншого".

"Може як громадянин я й хотів би круто закінчити якусь з революцій, - продовжує координатор проекту "LIKBEZ. Історичний фронт". - Викреслити нинішніх політиків зі списків претендентів на владу. Але як історик і соціолог я розумію, що червоний терор нам не потрібен. Що краще якось обійтися без таких радикальних заходів".

При цьому, на думку Галушко, вже очевидно, що за два місяці Майдану в Києві неможливо змінити країну. "Навіть у випадку, коли було принесено жертви. На жаль, - констатує історик. - Неможливо потім повернутися у Вінницю, в село Жабокричі, у двір Києва, зажити колишнім життям і отримати нову історію. Це щоденна кропітка праця кожного в межах свого середовища існування. Майдани відбуваються тоді, коли ми чогось не доробили вдома".

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут:

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут:

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі