Кір сьогодні вражає і дітей, і дорослих

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кір сьогодні вражає і дітей, і дорослих
За офіційними даними, тільки в 2018 році в Україні захворіло близько 53 тис. осіб. Що більше, ніж у всіх європейських країнах разом узятих.

Кір, який планували елімінувати в європейському регіоні ще 2010 року, вже третій рік поспіль жваво гуляє Європою та іншими континентами. Він виставляє напоказ непередбачуваність і агресивність, карає за непрофесіоналізм, безпечність і помилки, глузує з чиновників, які обіцяли знищити його в європейському регіоні не пізніше 2015 року, і жорстоко мстить за багатолітню неувагу до себе. Хвороба, яку всі вважали дитячою, уражає не тільки дітей, а й дорослих. І такі випадки - непоодинокі: в Києві це співвідношення вже майже 50 на 50.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ольга Скрипник. За її словами, нинішній прихід кору в Україну щокроку супроводжує поняття "уперше". Уперше в нас так багато хворих; уперше масово хворіють дорослі; уперше державні інституції два роки спокійно дивляться на те, як небезпечний спалах розповзається територією нашої країни. Уперше обіцяють оголосити епідемію, але через тиждень відмовляються від цієї ідеї, не надавши аргументів; уперше під час масового інфекційного захворювання не проводяться санітарно-епідеміологічні заходи, передбачені законодавством, не виявляють тих, хто контактує з хворими, тощо.

"Усе було передбачувано. Починаючи з 2009 року, неухильно наростала кількість неімунних, сприйнятливих до кору людей за рахунок того, що 30-50% за віком не отримували вакцин вчасно. Після того, як у 2006 році захворіло майже 42 тис. людей, було проведено епідеміологічний та імунологічний аналіз. Виявили, що люди віком від 15 до 29 років входять до групи ризику. Відтоді вони подорослішали, тепер їм 26-40 років", - говорить директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського Національної академії медичних наук України, професор Вікторія Задорожна.

За офіційними даними, тільки в 2018 році в Україні захворіло близько 53 тис. осіб. Що більше, ніж у всіх європейських країнах, разом узятих.

"Летальних випадків було 72, з них 16 - в Україні. Прикрий факт. Але марно зловтішаються ті, хто вважає наших лікарів некомпетентними і байдужими. Навіть у таких нестандартних умовах, коли дитячими хворобами заражаються дорослі, лікарі знають, як діяти. У київській Олександрівській лікарні кількох пацієнтів змогли витягнути, буквально, з того світу, - врятували від корового енцефаліту", - зазначає завідувач кафедри інфекційних хвороб Національного медуніверситету, заслужений лікар України, професор Ольга Голубовська.

Детальніше про спалах кору читайте в статті Ольги Скрипник "Територія кору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі