Кількість пунктів для гуманітарних конвоїв збільшать

Поділитися
Кількість пунктів для гуманітарних конвоїв збільшать Порядок доставки гуманітарної допомоги буде значно спрощено © twitter.com/EU_Commission
Чиновники обіцяють зрівняти "гуманітарну" і "благодійну" допомогу всередині України у правах доступу на території Донецької та Луганської областей

Кількість пунктів для одержання дозволу на в'їзд у зону збройного конфлікту серйозно збільшать, а порядок доставки гуманітарної допомоги буде значно спрощено. Про це в ході VII Міжнародної конференції "Благодійність і волонтерство в дії" заявили представники Мінсоцполітики та Державної фіскальної служби.

Чиновники також обіцяють зрівняти "гуманітарну" і "благодійну" допомогу всередині України у правах доступу на тимчасово не контрольовані території Донецької і Луганської областей, щоб уникнути додаткових бюрократичних складнощів для неурядових організацій, що допомагають жителям зони АТО.

Учасники конференції зійшлися на думці, що рівні права на отримання допомоги мають всі нужденні мирні жителі - по обидві сторони військового протистояння.

Барбара Мензи, представник Управління ООН з координації гуманітарних питань, звернулася до уряду України з проханням відпрацювати механізм доступу на проблемні території і не політизувати це питання.

"За міжнародним законодавством, сторони конфлікту зобов'язані надати безперешкодний і безпечний прохід мирним жителям. Також дуже важливо забезпечити такий доступ і благодійним організаціям, які постачають гуманітарні вантажі", - заявила вона.

В Гуманітарному штабі Ріната Ахметова відзначили цілу низку проблем, які потребують якнайшвидшого рішення.

"Сьогодні багато говорили про оподаткування фізичних осіб та одержання допомоги. Це велика проблема, яку потрібно вирішувати. Також залишається проблема пропускного режиму для людей, які залишилися на непідконтрольної території Україні. Якщо цього не зробити, люди залишаться там замкнутими - у них немає даху над головою, ліків, їжі - взагалі нічого. У всіх, хто може самостійно виїхати, повинна бути така можливість. В'їзд - це окрема проблема. Але всі мирні жителі повинні мати 100% право виїхати. Третя проблема - це реєстрація вантажів. Четверта проблема - ми її обговорюємо в тому числі з міжнародними організаціями - це величезна кількість операторів гуманітарної допомоги, які допомагають одним і тим же категоріям одержувачів", - зазначила Наталія Ємченко, член Наглядової ради Гуманітарного штабу Ріната Ахметова, директор по зв'язках з громадськістю групи СКМ.

За словами Римми Філь, координатора Гуманітарного штабу Ріната Ахметова, допомогою Штабу охоплені міста як на території, підконтрольної українському уряду, так і за лінією розмежування.

"Це 24 мирних міста в Донецькій, 10 в Луганській областях, і десь стільки ж міст і населених пунктів - за лінією дотику. Доступ гуманітарних вантажів та місій до всіх без винятку територій - обов'язок держави. У людей там - паспорти України та свідоцтва про народження теж українські", - заявила вона.

VII Міжнародна конференція "Благодійність і волонтерство в дії" проходить у столичному "Президент-Готелі". Участь в неї взяли перша леді країни Марина Порошенко, заступник глави Адміністрації президента Ростислав Павленко, представники західних та вітчизняних неурядових фондів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі