Спільне дотримання сторонами посилених заходів для припинення вогню дозволило знизити кількість обстрілів на лінії фронту на 75%. Про це за підсумками першого поточного року засідання повідомили в Українській делегації у Тристоронній контактній групі.
"За підсумками роботи робочої групи з безпеки та ТКГ посол (ОБСЄ — ред.) Кіннунен відзначив позитивний ефект, досягнутий у результаті підтвердження учасниками консультацій 22 грудня 2021 року рішучості у дотриманні заходів щодо посилення режиму припинення вогню від 22.07.20. Завдяки цьому загальна кількість, зафіксоване СММ ОБСЄ, знизилося майже на 75%", — зазначено у повідомленні Української делегації у ТКГ.
Проте досягти однієї з найбільш бажаних цілей - повного припинення вогню - поки що не вдається. Через це гинуть солдати у Збройних силах України та руйнується громадянська інфраструктура. У ТКГ заявили, що працюють над посиленням заходів режиму припинення вогню.
Окремо сторони обговорили практичну імплементацію підсумків Паризького саміту 2019 року в частині протимінної діяльності.
В рамках роботи підгрупи з гуманітарних питань Україна запропонувала 4 етапи процедури пошуку безвісти зниклих осіб як на підконтрольній, так і на тимчасово окупованій території України.
Українська сторона також запропонувала відкриття КПВВ "Щастя", однак така пропозиція не була підтримана ОРЛО з посиланням на необхідність одночасного відкриття КПВВ "Щастя" та "Золоте".
У рамках роботи підгрупи із соціально-економічних питань учасникам обговорили додаткові варіанти виплати маломобільним особам та низку екологічних питань як забруднення води, додатковий візит інспекторів МАГАТЕ до ОРДО та активізацію роботи групи експертів із затоплення шахт. Також учасники обговорили можливість опрацювання блоків питань відновлення соціально-економічних зв'язків після забезпечення сталого всеосяжного режиму припинення вогню.
Крім того, як повідомляється, під час засідання ТКГ представник Російської Федерації Борис Гризлов, відповідаючи на запитання української сторони та коментуючи проєкт звернення депутатів КПРФ до президента Росії Володимира Путіна щодо визнання самопроголошених республік, зазначив, що "це лише звернення 11 депутатів, навіть не фракції, а Російська Федерація підкреслює відданість Мінським Угодам загалом ".
24 грудня керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив: Україна готова виконувати Мінські угоди.
Проте виконання політичної частини домовленостей зруйнує Україну. Чому і як не допустити цього, пояснює Тетяна Силіна у статті ”Трупна отрута “Мінська”: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін”.