Київщина у «червоній зоні» карантину: що заборонено

Поділитися
Відсьогодні у зоні дії жорстких обмежень шість областей і столиця.

Міністерство охорони здоров’я оновило перелік карантинних зон, відтепер у «червоній зоні» шість областей і Київ, у «помаранчевій» – 12 регіонів.

З 21 березня у зоні дії жорстких карантинних обмежень – Київська область. У п’ятницю в регіоні посилили обмеження «помаранчевої» зони. Під заборону потрапили:

  • перевезення пасажирів в громадському транспорті , якщо заповнені понад 50% місць для сидіння;
  • проведення богослужінь, якщо на одну людину припадає менше 10 кв. м площі;
  • робота закладів харчування, окрім як «на виніс» і адресної доставки;
  • робота ТРЦ і дитячих розважальних закладів;
  • робота непродовольчих ринків та ярмарок;
  • робота непродовольчих магазинів, окрім як «на виніс» і адресної доставки;
  • проведення матчів з глядачами на трибунах;
  • роботу установ культури, басейнів і проведення масових заходів.

Роботу продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів і квіткових магазинів дозволили за умови, що в приміщенні буде не більше 1 покупця на 20 кв. метрів площі. Ресторани в готелях працюватимуть з обмеженнями.

Після канікул школярі повинні повернутися на дистанційне навчання. В звичному режимі працюватимуть лише дитячі садочки та початкові школи. А з відвідуванням родичів в інтернатах та будинках для літніх людей доведеться зачекати.

За час епідемії коронавірусом заразились 1,5 мільйона українців, її пік очікується у квітні, за даними аналітиків, щодня інфікуватимуться понад 60 тисяч людей, 450 помиратимуть. 4 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль визнав, що в Україні розпочалася третя хвиля епідемії коронавірусу

Рівень госпіталізації у нашій країні один з найвищих в Європі, відзначають аналітики. З нестачею місць у лікарнях стикаються в різних регіонах і зонах карантину, на Закарпатті та Прикарпатті для хворих розгортають мобільні госпіталі. А кількість пацієнтів на апаратах ШВЛ зараз найбільші від початку епідемії.

Жорсткі карантинні обмеження «червоної зони» діють в Чернівецькій, Івано-Франківській, Житомирській, Закарпатській, Одеській області та Києві ; у «помаранчевій зоні» ще 11 регіонів.

Рада національної безпеки і оборони найближчим часом проведе спеціальне засідання, на якому розглянуть запровадження загальнонаціонального локдауну. Аналітики й інфекціоністи переконані, що вводити його потрібно було ще «вчора», а зволікання загрожує колапсом медичної системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі