Київ виключено з переліку територій можливих бойових дій. Відповідне рішення ухвалило Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих, затверджено наказом Мінреінтеграції №309 від 22 грудня 2022 року.
«Території, на яких ведуться (велися) бойові дії», поділено на території можливих бойових дій і території активних бойових дій. Також до переліку ретроспективно включені території, на яких велися бойові дії та які були тимчасово окуповані з 24 лютого 2022 року й на яких бойові дії або тимчасова окупація завершилися.
Перелік не є фіксованим – він регулярно актуалізується. Мінреінтеграції затверджує наказ за погодженням із Міністерством оборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.
На основі переліку внутрішньо переміщеним особам здійснюють виплати. Право на виплати мають особи, які виїхали з населених пунктів, що включені до переліку як території: 1) можливих бойових дій; 2) активних бойових дій; 3) окуповані Росією.
Крім того, перелік таких територій застосовується для проведення приватизації державного майна, спрощеного вступу до закладів освіти, обмеження та відновлення доступу до публічних електронних реєстрів тощо.
Бойові дії в Україні наразі зайшли в глухий кут, оскільки ні Україна, ні Росія не можуть досягти значних успіхів, заявляв у кінці грудня керівник української військової розвідки Кирило Буданов. Після того, як українські сили звільнили Херсон у листопаді, більшість найзапекліших боїв точилися навколо Бахмута Донецької області. В інших місцях російські війська, схоже, займають оборону, в той час як зима сповільнила темпи наземних операцій України по всій лінії фронту протяжністю 1000 км.