"Києво-Печерську лавру" зареєстрували в ПЦУ. Однак виявилося, що це лише монастир зі схожою назвою

Поділитися
© livejournal.com
Очільником монастиря призначено митрополита Епіфанія за рішенням Синоду.

Свято-Успенська Києво-Печерська лавра зареєстрована як монастир у складі Православної церкви України, повідомила ПЦУ. Після того, як у засобах масової інформації поширилося повідомлення про те, що "Києво-Печерська лавра перейшла під контроль ПЦУ", міністр культури Олександр Ткаченко, речник ПЦУ Євстратій Зоря та секретар РНБО Олексій Данилов заявили, що це не відповідає дійсності.

Насправді ПЦУ зареєструвала юридичну особу з практично ідентичною назвою лаври, яка давно перебуває в управлінні Московського патріархату за адресою вул. Лаврська, 15. Нова ж "Києво-Печерська лавра" знаходиться через дорогу – за адресою вул. Лаврська, 14 – у Церкві Феодосія Печерського, пояснив міністр.

"Нинішня юридична адреса монастиря КПЛ ПЦУ є (вірю - тимчасово) тією самою, що і Феодосіївського монастиря ПЦУ навпроти Лаври. Тож поки що йдеться лише про перший, але суттєвий крок - реєстрацію юридичної особи монастиря, який є складовою частиною ПЦУ", - прокоментував речник ПЦУ.

2 грудня відомості про монастир як юридичну особу в складі Помісної церкви внесені до Єдиного державного реєстру (45081205). Напередодні, 1 грудня, було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української православної церкви (Православної церкви України). 

Очільником монастиря як юридичної особи призначено митрополита Епіфанія за рішенням Синоду. Уточнюється, що митрополит Київський і всієї України за посадою є священноархімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. 

Пресслужба ПЦУ нагадує, що «з метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському патріархату» священний синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 року ухвалив рішення (постанова №30) про створення у складі Помісної церкви релігійної організації – чоловічого монастиря «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра». Тоді ж Синод доручив Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення – для монастирської діяльності.

22 листопада СБУ провела у лаврі обшуки, як і в багатьох інших приміщеннях церков Московського патріархату на території України протягом наступного тижня. У Лаврі слідчі виявили проросійську літературу, мільйони готівки та "підозрілих" громадян РФ. В інших церквах УПЦ МП також знайдено безліч проросійської літератури, в якій, зокрема, заперечується право України на державність.

1 грудня РНБО доручила Кабміну внести на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо заборони в Україні діяльності пов’язаної з Росією УПЦ МП. Того ж дня президент Володимир Зеленський ввів у дію персональні санкції щодо деяких представників релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в РФ.

Про те, що шукали і (не) знайшли силовики в УПЦ МП, читайте у статті Катерини Щоткіної «Святих винось!»

Оновлення новини 03.12.2022 о 03:07: додано інформацію про те, що "Києво-Печерська лавра", юридичну особу якої зареєструвала ПЦУ, не є оригінальною Києво-Печерською лаврою, яка все ще перебуває в управлінні Московського патріархату.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі