Кіберполіція України не зафіксувала втручань у роботу Центральної виборчої комісії під час другого туру президентських виборів, повідомив департамент комунікації Нацполіції. Цього року кіберполіція вперше забезпечувала безпеку інформаційної системи Центрвиборчкому.
"Наразі Центральна виборча комісія опрацювала 100% електронних протоколів. Під час проведення другого туру президентських виборів незаконних втручань у електронні системи ЦВК зафіксовано не було", йдеться у повідомленні.
Зазначено, що під час цьогорічних виборів кіберполіція вперше увійшла до складу робочої групи із забезпечення безпеки інформаційної системи ЦВК, до якої вже входили співробітники Служби безпеки України та Держспецзв'язку.
"Спільно з колегами із інших правоохоронних відомств, кіберполіція у цілодобовому режимі відслідковувала ситуацію", - додали в поліції.
Нагадаємо, 21 березня відбувся другий тур виборів президента України, в якому брали участь Володимир Зеленський і Петро Порошенко. Згідно з результатами обробки 100% електронних протоколів, Володимир Зеленський набрав 73,22 % голосів, а за чинного главу держави Петра Порошенка проголосував 24,45% виборців.
Міжнародна неурядова організація CANADEM заявила про те, що вибори були демократичними, пройшли у відповідності з міжнародними стандартами і відобразили волю українського народу.
Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами(ENEMO) також зазначила, що другий тур в основному відповідав міжнародним стандартам. Однак у ENEMO звернули увагу на недоліки в законодавстві, якими зловживають кандидати, проводячи передвиборну агітацію сумнівними засобами, використовуючи брудні технології.
У той же час в ОБСЄ побачили зловживання адміністративним ресурсом у другому турі виборів президента України та відзначили той факт, що приватні телеканали незбалансовано і упереджено висвітлювали інформацію про діяльність кандидатів.
Детальніше про президентської кампанії читайте в спецтемі DT.UA "Вибори-2019".