«Хвороба легіонерів»: чи загрожує вона Україні

Поділитися
«Хвороба легіонерів»: чи загрожує вона Україні © freepik/freepik
Роз'яснення дали експерти.

У Польщі були зареєстровані випадки захворювання на легіонельоз. Зокрема, було зареєстрована 166 випадків «хвороби легіонерів». У Центрі громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, чи загрожує спалах легіонельозу Україні та чим небезпечна ця хвороба.

Чи загрожує легіонельоз Україні

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів представникам ЗМІ про виявлення випадків у легіонельозу  у Польщі.

«Сьогодні ми бачимо, що був спалах у сусідньому з Україною місті у Польщі – Жешуві – і де-факто, чи ми реагуємо на це, так, ми реагуємо. І в наших центрах контролю і профілактики хвороб є ПЛР-системи, які дозволяють діагностувати в разі, якщо будуть схожі симптоми. Далі є чіткий механізм, як проводити епідрозслідування і яких заходів вживати», – пояснив він.

Очільник МОЗ вважає, що в Україні спалаху «хвороби легіонерів» не буде. Ляшко підкреслив, що влітку легіонельоз часто трапляється у готелях, де є спліт-системи та душові системи, якими нечасто користуються. Він додав, що бактерія Legionella розмножується саме там, де є вологість.

Що таке легіонельоз: як розпізнати симптоми

Легіонельоз «хвороба легіонерів» є небезпечним інфекційним захворюванням. Збудником хвороби є бактерія Legionella pneumophila.

«Джерелом інфікування можуть бути системи водопостачання, кондиціонери, вентиляційні системи, душові приміщення, басейни, зволожувачі повітря, фонтани, джакузі», – йдеться у повідомленні.

Симптоми захворювання дуже схожі на звичайні респіраторні симптоми, які зустрічаються під час сезонних застуд чи сезонних гострих респіраторно-вірусних інфекцій.

«Саме тому часто пацієнти звертаються до медичних закладів вже на пізньому етапі, коли є ускладнення, найчастіше – пневмонія», – підкреслили у ЦГЗ.

Лікарка-епідеміологиня Центру громадського здоров’я Ірина Борух зазначила, що легіонельоз реєструвався лише один раз на території України за останні п'ять років. Йдеться про випадок у 2019 році в Дніпропетровській області.

У людини на початкових етапах може виникати гарячка, кашель, біль або дискомфорт у грудях під час дихання або кашлю, може розвиватися діарея. Борух наголосила, що підступність легіонельозу полягає в тому, що його складно відрізнити від інших респіраторних захворювань.

Вона зауважила, що «хвороба легіонерів» не передається від людини до людини.

«Бактерія Legionella pneumophila чудово «почувається» при температурах 20-50 градусів», – зазначила лікарка.

Вона пояснила, що легіонельоз лікується антибіотиками.

«Головне – вчасно звернутися по медичну допомогу. Зазвичай смертність від цієї хвороби сягає 5-10%, це залежить від термінів звернення до медзакладів та наявності супутніх захворювань», – резюмувала вона.

Раніше у МОЗ на холеру обстежили 3000 людей після затоплення Каховської ГЕС.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі